Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Montażowa premiera AIB

Montażowa premiera AIB(21/11/2014)

Kilkudziesięciu menedżerów branży stolarki zjechało pod koniec października do Zawiercia, by wziąć udział w konferencji oraz spotkaniu partnerów biznesowych firmy AIB. Tym, co ich połączyło, jest chemia, którą firma z Knurowa opanowała, by tworzyć uszczelki, szczebliny i folie izolacyjne.

To dlatego właściciele AIB, panowie Maciej Ślączka, Ryszard Szpura i Piotr Dytko, dziękując menedżerom za dotychczasową współpracę, wymieniali nie tylko systemodawców profilowych oraz producentów okien i drzwi, ale też takie firmy, jak: ISO-Chemie, Soudal i Selenę. Tych ostatnich łączy technika montażu warstwowego, która twórczo rozwijana jest w Knurowie.

Sensacją konferencji była prezentacja najnowszego systemu opracowanego przez AIB na potrzeby montażu w warstwie ocieplenia. System „belkowy”, podobny do MOWO Illbrucka czy WinFramer ISO-Chemie, opiera się na kształtownikach drewnopochodnych, które mocowane są do muru za pomocą kleju i łączników, tworząc ramę dla montowanego okna. Szczelina montażowa wypełniana jest wielofunkcyjną taśmą rozprężną, choć zwolennicy tradycyjnych materiałów mogą wykorzystywać pianę montażową i folie. W obydwu wariantach izolacyjność cieplna połączenia nie przekracza 0,06 W/m2K, z powodzeniem może być więc stosowana w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Praktycznym uzupełnieniem systemu są ciepłe podwaliny z XPS (także dla HS) oraz komplet poszerzeń pod progi drzwiowe. Od nowego sezonu budowlanego rozwiązanie to będzie dostępne na rynku, a jego cena, choć jeszcze nieujawniana, ma być bardzo konkurencyjna wobec podobnych, funkcjonujących w Polsce systemów montażu.

Firma AIB z Knurowa konsekwentnie od 22 lat wprowadza na nasz rynek innowacyjne produkty uszczelniające, które podnoszą jakość i parametry cieplne okien, drzwi oraz fasad. Duże kompetencje, jakie firma wypracowała sobie w zakresie materiałów montażowych, powodują, że jest dzisiaj cenionym partnerem nie tylko w kraju, ale też poza jego granicami. Najlepszym tego dowodem była tłumna obecność na październikowym spotkaniu menedżerów czołowych firm stolarkowych polskich i zagranicznych. Wtedy też podpisano porozumienie z Zrzeszeniem Montażystów Stolarki, na mocy którego AIB objęło patronat merytoryczny nad działaniami tej organizacji. To kolejny krok firmy w kierunku upowszechniania najlepszych praktyk montażowych, bo, jak dowiodła prezentacja podczas konferencji, techniki montażu ciągle się rozwijają. Współpraca ze środowiskiem montażystów zaowocuje więc zapewne ich dalszym doskonaleniem i coraz lepszym dopasowaniem do potrzeb ekip montażowych. Montażyści też zyskują w takim partnerze najlepszego eksperta w dziedzinie uszczelnień.

Wyjeżdżając z gościnnego Zawiercia trudno było oprzeć się myśli, że uczestniczyło się w wydarzeniu ważnym dla branży. Premiera systemu montażowego AIB pokazała, że także nasze firmy wnoszą na europejski rynek stolarki innowacyjne technologie. Z zainteresowaniem więc czekać będziemy na kolejne nowości i następną edycję zawierciańskiej konferencji, do udziału w której już dzisiaj wszystkich zainteresowanych gorąco zachęcamy.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (5 głosów, średnia ocena: 3,40)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*