Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Wspiera nas największy w Europie producent okien

Wspiera nas największy w Europie producent okien(09/10/2014)

DRUTEX, patron Zrzeszenia MOntazystów Stolarki, a największy producent okien i drzwi w Europie, uroczyście otworzył w poniedziałek Europejskie Centrum Stolarki (ECS), kilkusetmilionową inwestycję będącą rezultatem długofalowej i konsekwentnej strategii rozwoju firmy.

Nowo uruchomiona hala produkcyjna pozwala na podwojenie potencjału produkcyjnego, a tym samym umocnienie pozycji konkurencyjnej DRUTEX na kluczowych rynkach eksportowych firmy, takich jak: Niemcy i Włochy. W uroczystości otwarcia ECS wzięło udział ponad 80 przedstawicieli mediów z trzech krajów jak również ambasadorowie marki DRUTEX – Andrea Pirlo oraz Jakub Błaszczykowski.

Zobacz: film z otwarcia największej fabryki

DRUTEX notuje wzrosty powyżej średniej rynkowej

Od 20 lat firma produkuje stolarkę okienno-drzwiową z PVC i własne szyby zespolone, w kolejnych latach uzupełniała portfolio o nowe produkty z aluminium jak i drewna oraz fasady, rolety i profile PVC. Dzięki nowej hali produkcyjnej firma zamierza wprowadzać kolejne produkty i udoskonalać dotychczasową ofertę. Sukces firmy w dużej mierze tkwi w wysokiej jakości stolarce, wysokowydajnej produkcji oraz inteligentnej logistyce, która w połączeniu ze świetną organizacją, zapewnia najkrótsze na rynku terminy realizacji zamówień i dostawę stolarki w ciągu siedmiu dni w całej Europie. Krótkie terminy dostawy, w porównaniu ze standardową 21- dniową ofertą rynkową, umacniają przewagę konkurencyjną DRUTEX-u na rynku polskim oraz za granicą.

Po pierwszym półroczu br. DRUTEX zanotował ponad 19-procentowy wzrost wielkości sprzedaży, co potwierdza, że firma rośnie bardziej dynamicznie niż rynek, który średnio wzrósł o 15 procent. Spółka zamierza utrzymać tę dwucyfrową dynamikę sprzedaży do końca br. Za rok 2013 DRUTEX wygenerował przychody na poziomie ponad 470 mln zł.

Firma podwaja również potencjał produkcyjny z 5.000 do 10.000 okien na dobę, co oznacza, że rocznie DRUTEX będzie produkował ok. 2 mln okien! Ponadto, firma zwiększa produkcję rolet z 5000 sztuk w miesiącu do 1000 rolet dziennie. Portfolio produktów wzbogaci się dodatkowo o bramy przemysłowe, które będą stanowić nowość w dotychczasowej ofercie. Pierwsze, prototypowe modele, w ilości 42 sztuk, zostały zamontowane i są już testowane w nowej hali DRUTEX-u.

Nowoczesna produkcja i niezależna logistyka czynnikami sukcesu firmy

Nowa hala produkcyjna dysponuje nowoczesnym, zautomatyzowanym parkiem maszynowym pochodzącym od renomowanych, światowych firm, zarówno jeśli chodzi o urządzenia i maszyny do produkcji profili PVC, jak również szyb zespolonych i stolarki okienno-drzwiowej z PVC.

Produkujemy okna wykorzystując do tego własne profile PVC i własne szyby zespolone. Odpowiadamy za produkt od początku – od profilu po gotowe okno. Mamy tę przewagę nad konkurencją, że jesteśmy w związku z tym w stanie kontrolować jakość naszych produktów na każdym etapie produkcji” – zapewnia Leszek Gierszewski. Niezależność w zakresie produkcji wpływa pozytywnie na sprawność produkcji, terminy dostaw jak również efektywność w zakresie zarządzania jakością w firmie.

Różnorodność produktowa wymaga również zaawansowanego zaplecza technologicznego.

Z trzydziestu dwóch linii produkcyjnych w ECS aż szesnaście to maszyny i urządzenia do produkcji okien i drzwi z PVC, a pięć służy do produkcji szyb zespolonych. W nowej hali produkcyjnej znajduje się także hartowania szkła, która jest zupełnie nowym sprzętem w firmie i która pozwoli na produkcję jeszcze bardziej zaawansowanych technologicznie konstrukcji.

Dodatkowo, na wyposażeniu hali znajduje się inteligentny system podawczy typu FlyOver umożliwiający przyspieszony pobór szkła oraz bezpośredni dostęp do asortymentu szkła. Ponadto, na wyposażeniu są maszyny i urządzenia do produkcji stolarki aluminiowej, drewnianej, rolet oraz ekstruzji własnych profili PVC.

Łącznie park maszynowy DRUTEX tworzą:

• 32 linie do produkcji stolarki okienno-drzwiowej

• 5 linii do oklejania okien

• 5 linii do produkcji szyb zespolonych

Koordynacja wszystkich procesów produkcyjnych narzuca konieczność wdrażania efektywnych, innowacyjnych rozwiązań zarówno w zakresie produkcji, transportu jak i organizacji działań wewnątrz firmy. Nie inaczej jest w przypadku realizacji projektu związanego z budową ECS. Hala została wyposażona w inteligentne rozwiązania w zakresie sterowania produkcją, ale również odpowiada nowoczesnym wymaganiom dotyczącym architektury budynku, także w odniesieniu do kwestii dotyczących procesów sprawnego załadunku i rozładunku stolarki. Dzięki optymalizacji procesowej i produktowej firma jest w stanie dotrzymywać 7-dniowych terminów realizacji zamówień przy rosnącym popycie w kraju i za granicą. Flota transportowa składająca się z ponad 200 pojazdów, głównie marki Mercedes, gwarantuje niezawodność i szybkość działania.

Znaczenie i zakres nowej inwestycji podkreśla prezes, Leszek Gierszewski: „Wraz z uruchomieniem pierwszego etapu naszej inwestycji, czyli hali produkcyjnej o powierzchni ok. 28.500 m2, po 20-latach działania rozpoczynamy nową erę rozwoju. Koncentrujemy się w 100 procentach na naszym wzroście. Jesteśmy zdeterminowani, by umacniać naszą pozycję w kraju i za granicą. Nasze plany nie ograniczają się już tylko do okien i drzwi. Zaczynamy nowy etap z nowymi produktami. Bramy będą dla nas wyzwaniem i inspiracją. Będą nas mobilizować do jeszcze dynamiczniejszego rozwoju. Przed nami dopiero najlepsze. Jesteśmy gotowi, by walczyć o Klientów, bo jesteśmy pewni swoich mocnych stron i przewag konkurencyjnych.”

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (5 głosów, średnia ocena: 3,60)
Tagi: , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*