Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » 100 lat Siegenia Aubi

100 lat Siegenia Aubi(17/09/2014)

We wrześniu przedstawiciele ZMS zostali zaproszeni na obchody stulecia firmy Siegenia Aubi KG, które odbyły się w niemieckim Wilnsdorf-Niederdielfen. Niewiele firm może poszczycić się tak długą historią.

W dodatku Siegenia to firma rodzinna, a na jej czele od stu lat stoją potomkowie założyciela – Wilhelma Jägera. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie niemal 3000 osób, a jej logo znane jest praktycznie każdemu, kto choć w luźny sposób związany jest z branżą stolarki otworowej. „Filozofia firmy wciąż opiera się na pomyśle i wytycznych mojego pradziadka, dziadka i ojca, ale żeby śmiało patrzeć w przyszłość, musimy być innowacyjni i dostosowywać się do otaczającej nas rzeczywistości. Wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów i wprowadzamy innowacyjne rozwiązania i produkty, które zawsze są o krok przed konkurencją” – podkreślał Wieland Frank, dyrektor generalny firmy.

Z okazji tak wyjątkowej rocznicy zaproszonych zostało ponad 1000 gości z całego świata, dla których na jeden dzień hale produkcyjne firmy zamieniły się w fabrykę z początku XX wieku. Podczas „spaceru przez historię” można było zobaczyć, jak wyglądała praca robotników niemal 100 lat temu, a także obejrzeć innowacyjne rozwiązania,o których wspominał Wieland Frank. Obchody jubileuszu zakończyły się mniej oficjalną częścią artystyczną, podczas której w luźnej atmosferze można było porozmawiać z przedstawicielami firmy nie tylko o przeszłości, ale przede wszystkim o planach firmy na najbliższe lata. „Chcemy być jescze bardziej innowacyjni, rozwijać się na nowych rynkach, a także kontynuować politykę odpowiedzialności społecznej” – wyjaśniał Thomas Blatt z kierownictwa Siegenia.

„Cieszymy się, że ten ważny dla nas dzień możemy spędzić z tak licznym gronem przyjaciół z całego świata i mamy nadzieję, że podobna okazja nadarzy się szybciej, niż za kolejnych sto lat” – zakończył obchody 100-lecia firmy Wieland Frank, dziękując wszystkim za przybycie.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*