Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Czerwcowe Forum o montażach

Czerwcowe Forum o montażach(13/06/2014)

Ukazał się właśnie kolejny numer miesięcznika Forum Branżowe, a w nim wiele treści poświęconych tematyce montażowej.

Jest tam m.in. relacja z dyskusji na V Kongresie Stolarki, w której narzekano na różne braki i niedogodności wykonywania usług montażowych, na nieprecyzyjność zapisów ustawowych, na brak wiedzy u architektów i u producentów okien. Rok temu na Kongresie również narzekano, i za rok pewnie znowu będzie się narzekać. Wiele z tego nie wynika.. Jeśli jednak chcecie już koniecznie wiedzieć kto i na co narzekał w tym roku, sięgnijcie po artykuł „Wielosłownie o montażach”.

Dużo konkretniej o montażu okien i konieczności jego wykonywania w sposób szczelny pisze w tym wydaniu Forum Marcin Marchewka, dzieląc się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami w tym zakresie. Ciekawym uzupełnieniem jego materiału jest wywiad z panią Ewą Sudoł z ITB, która zajmuje się także badaniem szczelności pian i systemów do uszczelniania stolarki. Zwraca uwagę na jedno: piany są tak różne, że jedne będą przepuszczać powietrze i nasiąkać wodą jak gąbka, a inne już nie lub dużo mniej. To dlatego, jeśli ktoś mówi, że piana montażowa zapewnia szczelność połączenia okna z murem – mówi nieco bzdurnie.

O konsekwencjach źle wykonanych prac informuje opis przypadku sprawy sądowej z artykułu „Bo okna źle się otwierały”. Liczne usterki w wykonanej pracy wbudowania okien spowodowały, że klientka zarządała usunięcia wbudowanych okien, wstawienia nowych okien i zwrotu kosztów sądowych. Dość powiedzieć, że firma, która źle zrealizowała zamówienie o wartości 18,6 tys. zł, musiała wyrokiem sądu zwrócić klientce kwotę 40 tys. zł. To naprawdę warto przeczytać, żeby uświadomić sobie co grozi, jeśli będziemy popełniać kardynalne błędy montażowe.

Czerwcowe wydanie Forum Branżowego w przyszłym tygodniu trafi do rąk czytelników, a jeśli jesteście zainteresowani jego otrzymaniem – napiszcie do biura ZMS: sekretariat@montaze.info.pl . Przypominamy, że prenumerata Forum Branżowego jest jednym z elementów pakietu uczestnika Zrzeszenia i wysyłana jest w ramach dorocznej składki.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (4 głosów, średnia ocena: 5,00)
Tagi: , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*