Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Po Poznaniu już tylko Bydgoszcz i Lublin

Po Poznaniu już tylko Bydgoszcz i Lublin(02/05/2014)

W Warsztatach Handlowych, które od stycznia odbywają się w różnych miastach Polski pod patronatem Zrzeszenia Montażystów Stolarki oraz Muratora, wzięło już udział ponad 400 sprzedawców. Teraz będą się oni kształcić samodzielnie korzystając z wykładów wideo i opracowanych na ich podstawie

W połowie czerwca staną do egzaminu na profesjonalnego sprzedawcę – doradcę technicznego stolarki.

Najbardziej liczne Warsztaty odbyły się na marcowych, największych w naszym kraju targach budowlanych: poznańskiej Budmie. Uczestniczyła w nich ponad setka sprzedawców okien i drzwi oraz właścicieli firm dystrybucyjnych. Mówiono tam m.in. o perspektywach dla rynku stolarki, o strategiach dla firm handlowych oraz o sposobach na lepszą obsługę inwestorów

Na budmowym stoisku Zrzeszenia odbyły się również pokazy montażu okien, które pierwszego dnia prowadziły ekipy firmy ZED Pawła Zajkowskiego. Setki zwiedzających targi przystawały, przyglądały się, zadawały pytania. Bardzo sprawnie odpowiadał na nie prowadzący. Kolejnego dnia pokazy poprowadził inż. Andrzej Kowalski, ekspert Zrzeszenia, który pokazał jak montować okna w warstwie ocieplenia oraz jak to zrobić w licu muru. Uzupełnieniem jego pokazu był instruktaż ocieplenia glifu materiałem Multipor, prowadzony przez instruktora z firmy Ytong. Materiały do montażu dostarczyły firmy ISO-Chemie, Knelsen,  Metabo i Ytong. Tuż obok ścianki do ćwiczeń montażowych zainstalowana była również markizoleta firmy Fakro ze sterowaniem elektrycznym. Cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających, którzy co chwila podnosili ją i opuszczali, sprawdzając sprawność jej działania.

Na poznańskiej Budmie Zrzeszenie patronało również innemu ważnemu wydarzeniu: spotkaniu klubu Forum100, w którym uczestniczyła setka szefów największych firm branży okienno-drzwiowej. Tam z kolei omówiono wyniki branży w kryzysowym okresie lat 2009-2013 oraz zaprezentowano symulację możliwego rozwoju sytuacji rynkowej do roku 2020. Wynikało z niej, że przed producentami i handlowcami segmentu stolarki budowlanej lata dalszego rozwoju i wzrostu obrotów. O tym na ile będzie on dynamiczny zdecyduje zdolność firm do poprawy obsługi klienta i rozwoju serwisu posprzedażowego.

Ostatnie już w tym półroczu zajęcia Akademii Stolarki odbędą się w maju w Bydgoszczy oraz w Lublinie. Właścicieli firm dystrybucyjnych i handlowców zapraszamy do udziału w nich i do zgłaszania swojego udziału w internetowych zajęciach Akademii. Owocem naszych zajęć będzie egzamin na tytuł Profesjonalnego Sprzedawcy Stolarki oraz utworzenie ogólnopolskiej listy polecanych salonów okienno-drzwiowych. Zgłoszenia ze strony www.AkademiaStolarki.pl można przesyłać do końca maja do biura Akademii: biuro@AkademiaStolarki.pl. A już w połowie czerwca zapraszamy do egzaminu..

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*