Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Czym cechują się systemy drewniano-aluminiowe?

Czym cechują się systemy drewniano-aluminiowe?(29/04/2014)

Okna drewniano-aluminiowe są coraz popularniejsze. Stolarka tego typu cechuje się najwyższą jakością wykonania i trwałością, ale nie mniej ważne są jej walory dekoracyjne.

Drewniano- aluminiowy system do produkcji okien Optima firmy Effector to atrakcyjne rozwiązanie dla tych, którzy cenią urodę i naturalność drewna we wnętrzach, ale jednocześnie zdają sobie sprawę z ograniczeń tego materiału w przypadku ekspozycji na działanie zmiennych czynników atmosferycznych – system ten skutecznie broni się przed zniszczeniem oraz negatywnym wpływem deszczu, gradu, śniegu czy słońca.

Drewniana rama okienna we wnętrzu zapewnia stabilność oraz doskonałą izolację termiczną, a dodatkowo jest elegancka i sprawia, że wnętrze staje się jeszcze przytulniejsze. Od zewnątrz nakładka aluminiowa stanowi bardzo odporny na warunki atmosferyczne, a zarazem niezwykle dekoracyjny element, o powierzchni gładkiej lub drobnostrukturalnej, oferowany w szerokiej palecie barw. Jedną z najważniejszych cech, decydujących o ostatecznym wyglądzie systemu jest kształt profili, a w szczególności krawędzi, łączącej dwie widoczne powierzchnie. Optima Effect wyróżnia się w tym zakresie prostotą i elegancją, zgodnie z najnowszymi europejskimi trendami.

Optima Effect jest systemem umożliwiającym wykonywanie okien drewniano-aluminiowych, przy wykorzystaniu do tego celu zestawów frezów, służących do profilowania w drewnie oraz elementów ram o odpowiednich dla tych konstrukcji przekrojach. Przy systemie można stosować dowolne okucia, przeznaczone do okien drewnianych. Optima Effect składa się z szerokiego i wciąż rozbudowywanego asortymentu profili, których budowa sprawia, że montaż poszczególnych elementów jest szybki i wygodny. Dzięki temu jest on w stanie sprostać realizacji zróżnicowanych projektów architektonicznych, takich m. in. jak budynki mieszkalne i obiekty użyteczności publicznej. System Optima charakteryzuje się przystępną ceną oraz solidną i trwałą technologią, o cenionych właściwościach użytkowych.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*