Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Uczestnicy Zrzeszenia w Norymberdze

Uczestnicy Zrzeszenia w Norymberdze(03/04/2014)

Kilku uczestników Zrzeszenia odpowiedziało na zaproszenie zaprzyjaźnionej firmy EcoIn z Warszawy i wzięło udział w największych w Europie targach okienn-drzwiowych w Norymberdze.

Targi zgromadziły tym razem ponad 1300 wystawców, w tym kilkudziesięciu z Polski, a odwiedziło je ponad 100 000 zwiedzających. Dwudniowy pobyt uczetników Zrzeszenia na tej imprezie był naprawdę intensywny, a mimo to nie udało się odwiedzić wszystkich stoisk, które mogłyby zainteresować. Kilka ciekawostek warto jednak pokazać.

Po pierwsze więc systemy montażowe zapoczątkowane przez Illbruckowskie MOWO ewoluują w stronę prostszych konstrukcji. Sam Illbruck pokazał wariant EL-ki ocieplonej wkładem, a także najprostszy krawędziak z materiału drewnopochodnego, pozwalający na wysunięcie okna na kilka centymetrów poza krawędź muru. Podobne rozwiązanie pokazała na swoim stoisku firma ISO-Chemie, zapowiadając od razu, że na pewno będzie ono znacznie tańsze niż krytykowane powszechnie za swoją cenę MOWO. System pozwalający na niewielkie wysuniecie okna pokazało także SFS-Intec, a w ramach tego zaproponowało specjalną taśmę wzmacniającą krawędzie ościeży. Niebawem wszystkie te rozwiązania powinny już być pokazywane w polskich folderach tych wszystkich firm. W Norymberdze obecni byli ze swoim stoiskiem także bracia Knelsen, którzy na żywo prezentowali zalety swoich konsol i kotew. Jak zapewnił nas pan Waldemar, zainteresowanie zwiedzających przerosło jego najśmielsze oczekiwania, więc pewnie i zamówień tej wiosny mu przybędzie. Warto podkreślić, że system braci Knelsen cały czas się rozwija i co chwila pojawiają się jakieś nowe konsole specjalistyczne.

Na kilku stoiskach dało się zauważyć sprzęt do prac montażowych ułatwiający pracę ekip wykonawczych. Była więc drabina służąca do wciągania okien na wyższe kondygnacje (cena 3 tys. euro), ale i ręczny wózek ze ssawkami, służący do przenoszenia tafli szklanych. Było kilka propozycji zabudowy samochodów dostawczych, przystosowanych do przewożenia okien. Nas zauroczył warsztat zorganizowany na VW (albo Mercedesie), gdzie można było zorganizować naprawdę wszystko, co może służyć pracom montażowym na budowie. Nie są to tanie rozwiązania, ale nie wątpimy, że i u nas niebawem się pojawią – czekamy na pierwszych szczęśliwców.

Partnerzy i przyjaciele naszego Zrzeszenia dość często proponują uczestnikom jakieś szkolenia, warsztaty czy wyjazdy targowe. Na pewno warto z tego korzystać, bo to daje nową wiedzę i nowe pomysły. W maju na specjalistyczne szkolenie z zasad montażu wg RAL zaprosiła nas firma ISO-Chemie. Pięciu uczestników Zrzeszenia skorzysta z tego, by pozyskaną wiedzę przekazać pozostałym. Na szkolenia montażowe zaprasza również firma Inoutic wraz z Soudalem. Do odwiedzenia fabryki i poznania procesów produkcji okien drewnianych i pakietów szybowych zaprasza firma Fakro z Nowego Sącza. A na Warsztaty Handlowe zaprasza Akademia Stolarki, zajęciom której patronuje nasze Zrzeszenie. Obserwujcie zapowiedzi i zaproszenia publikowane na stronie ZMS i korzystajcie, bo tylko stałe podnoszenie wiedzy i umiejętności zapewni wam przewagę na tym coraz trudniejszym rynku.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (3 głosów, średnia ocena: 3,67)
Galeria zdjęć:
Tagi: , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*