Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Materiały montażowe » Jak ocieplić ościeża?

Jak ocieplić ościeża?(26/03/2014)

Ościeża okienne i drzwiowe często są miejscem pomijanym podczas prac renowacyjnych. Jednak ze względu na występowanie mostków termicznych oraz ryzyko kondensacji pary wodnej, ościeża okienne powinny zostać w odpowiedni sposób zabezpieczone przed niskimi temperaturami.

Zabezpieczenie potencjalnych mostków termicznych ma podwójne znaczenie dla użytkowników budynków. Po pierwsze ogranicza straty ciepła przez przegrodę, dzięki czemu poprawia charakterystykę energetyczną budynku. Mniejsze straty ciepła przyczyniają się do utrzymania wyższej temperatury wewnątrz pomieszczeń oraz mniejszych kosztów ich użytkowania.

Po drugie brak mostków termicznych zmniejsza ryzyko kondensacji pary wodnej na wewnętrznej powierzchni ścian oraz rozwoju pleśni. Wpływa to pozytywnie na komfort przebywania w budynku oraz zdrowie mieszkańców.

Jak zabezpieczyć ościeża?

Firma Xella proponuje Multipor, czyli mineralne płyty izolacyjne wykonane z bardzo lekkiej odmiany betonu komórkowego. Ich gęstość wynosi do 115 kg/m, przez co charakteryzują się wysoką izolacyjnością termiczną zachowując wszystkie najważniejsze zalety betonu komórkowego. Płyty Multipor to produkt zgodny z Europejską Aprobatą Techniczna ETA-05/0093. Materiał ten spełnia surowe wymagania, co uprawnia do znakowania go symbolem CE. Do ocieplania glifów okienny stosuje się mineralne płyty izolacyjne Multipor o grubości 3 cm.

Wykonanie ocieplenia ościeży jest bardzo proste – na oczyszczoną powierzchnię ściany przyklejamy płytę Multipor z naniesioną na nią warstwą zaprawy lekkiej Multipor. Po przyklejeniu i dociśnięciu w odpowiednim miejscu, na przyklejone elementy nanosimy warstwę zaprawy i zatapiamy niej siatkę zbrojącą. Ościeże jest gotowe do malowania.

Jeśli są Państwo zainteresowani szkoleniem z ocieplania za pomocą mineralnych płyt Multipor, prosimy o kontakt z producentem: inwestycje@xella.com, tel. 29 76 70 360.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*