Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Wyższa funkcjonalność szyb

Wyższa funkcjonalność szyb(05/03/2014)

Troska o coraz wyższą funkcjonalność okien jest najważniejszym obecnie motorem rozwoju produktów okiennych. Potwierdza to również partner naszego Zrzeszenia – firma Drutex, która wprowadziła właśnie do swoich okien najnowsze szyby ClimaGuard Premium 2, wytwarzane przez koncern Guardian. 

Szkło ClimaGuard Premium2, zapewnia jeszcze większą ilość naturalnego oświetlenia w pomieszczeniu, a tym samym jaśniejsze i bardziej komfortowe wnętrza wymagające mniej sztucznego światła. Wskaźnik przepuszczalności światła w przypadku podwójnego szklenia wynosi teraz w oknach Drutexu 82%, zaś w przypadku potrójnego zestawu parametr osiąga wartość 74%. To poprawa w stosunku do poprzedniej generacji szkła ClimaGuard aż o 5% w przypadku szklenia 4|-18-4-18-|4. Okna wyposażone w nową generację szkła wyróżniają się również lepszym wskaźnikiem oddawania barw sięgającym 97% dla potrójnego oraz 98% dla podwójnego szklenia. To wartość niemalże 100%, czyli prawie idealna.

Ale najnowsze szkło ClimaGuard Premium2 w oknach z Bytowa poprawia nie tylko jakość światła w pomieszczeniach, ale też istotnie wpływają na oszczędzanie energii. Poziom izolacji termicznej w przypadku potrójnego szklenia (4|18-4-18-|4) wynosi 0,5 W/(m²K), a dla zestawów dwuszybowych (4-16-|4) wypełnionych argonem uzyskuje 1,1 W/(m²K). Jednocześnie dużo korzystniejszy jest bilans energetyczny uzyskiwany dzięki lepszemu współczynnikowi przepuszczalności całkowitej energii promieniowania słonecznego g o prawie 7% dla potrójnego szklenia. Dzięki temu okna Drutexu z najnowszymi pakietami szybowymi mogą być z powodzeniem wykorzystywane w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Okna te, wyposażone w szyby koncernu Guardian, będą wykorzystywane podczas pokazów montażu stolarki na Budmowym stoisku Zrzeszenia w Poznaniu (hala 5 st.2). Wszystkich zainteresowanych już dzisiaj zapraszamy.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Tagi: , , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*