Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Dla mediów » O co powinni pytać klienci?

O co powinni pytać klienci?(24/02/2014)

W ostatni weekend lutego, podczas targów Sibex w Sosnowcu, odbyły się Warsztaty Handlowe Stolarki, na które przyjechało kilkudziesięciu właścicieli firm handlowo-montażowych. Korzystając z okazji zapytaliśmy ich, o co pytają klienci podczas wyboru stolarki okienno-drzwiowej, a jakie istotne kwestie umykają ich

W ostatni weekend lutego, podczas targów Sibex w Sosnowcu, odbyły się Warsztaty Handlowe Stolarki, na które przyjechało kilkudziesięciu właścicieli firm handlowo-montażowych. Korzystając z okazji zapytaliśmy ich, o co pytają klienci podczas wyboru stolarki okienno-drzwiowej, a jakie istotne kwestie umykają ich uwadze.

Pan Piotr Czyż, właściciel firmy Portalux z Mikołowa zauważa, że klienci coraz częściej pytają o ciepły montaż, natomiast nie do końca rozumieją, na czym taki montaż polega. „Jeśli chodzi o okna, to klienci pytają o najdrobniejsze nawet detale, natomiast zupełnie nie interesuje ich, z jakich materiałów montażowych korzystamy. Owszem, pytają, czy stosujemy montaż warstwowy albo montaż poza licem muru, ale na tym ich zainteresowanie się kończy. A przecież od jakości i trwałości materiałów użytych do montażu w dużym stopniu zależy poziom ochrony cieplnej jaki dadzą nam energooszczędne okna”.

Potwierdza to Daniel Okseniuk z firmy ISO-Chemie, produkującej taśmy uszczelniające, mówiąc: „klienci powinni zwracać uwagę na to, że materiały do tzw. „ciepłego montażu” muszą pozostać szczelne na przenikanie powietrza i wody w tak samo długim okresie eksploatacji, jak montowana stolarka okienna”. A więc co najmniej 10 lat.

To samo dotyczy stosowanych systemów podparcia okien w murze – mówi Piotr Czyż – W obecnych czasach coraz częściej klienci kupują ciężkie okna z pakietami trzyszybowymi. Podczas ich montażu w warstwie ocieplenia należy pamiętać o korzystaniu ze sprawdzonych systemów, gdyż tylko one gwarantują stabilność i właściwe podparcie okna nawet po wielu latach.

Ostateczny klient liczy na to, że energooszczędne okna wraz z ich „ciepłym” montażem, będą przynosić mu wymierne oszczędności cieplne przez kolejnych kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. To dlatego ważne jest, aby każdy producent dbał i systematycznie badał swoje produkty, żeby móc w jasny sposób i niepodważalnie potwierdzić ich funkcjonalność w czasie. Także materiały do montażu powinny być przebadane przez niezależne instytuty, a każda firma produkująca materiały montażowe jest zobowiązana na życzenie inwestora lub wykonawcy takie wyniki udostępnić.

Warsztaty Handlowe są częścią programu edukacyjnego Akademii Stolarki, organizowanej pod patronatem ogólnopolskiego Zrzeszenia Montażystów Stolarki. Zajęcia Warsztatów wspierane są przez czołowe firmy branży Stolarki: ISO-Chemie, Drutex i Fakro oraz m.in. przez wydawnictwa Murator i Forum Branżowe. Szczegóły oraz harmonogram działań Akademii znaleźć można na stronie: www.AkademiaStolarki.pl.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*