Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Lista najlepszych salonów okiennych

Lista najlepszych salonów okiennych(24/02/2014)

Wśród uczestników Warsztatów Handlowych w Sosnowcu pojawiło się również kilkunastu uczestników naszego Zrzeszenia. W ciągu kilku godzin zajęć dostali taką dawkę wiedzy o branży okienno-drzwiowej i o handlowaniu, że jak sami przyznawali, jeszcze przez parę dni będą to trawić rozumowo..

Warsztaty to oczywiście konkretne informacje o tym jak wygląda rynek dystrybucji stolarki, jakie ma szanse na rozwój i jak się na nim odnaleźć, żeby z sukcesem sprzedawać i rozwijać własną firmę. Najważniejszy przekaz, jaki płynął z zajęć dotyczył konieczności opierania się w sprzedaży na dobrych markach – albo producenckich, albo też własnych markach handlowych. W ciągu kilku najbliższych lat, jak twierdzili prelegenci, rynek handlu zmieni się do tego stopnia, że sprzedawanie bez umiejętnego doradztwa technicznego, bez szerokiego kręgu polecających klientów i bez dobrej lokalnej opinii, nie będzie możliwe. Już dzisiaj po te opinie klienci sięgają najczęściej do Internetu lub tez pytając swoich znajomych na opiniach których polegają.

Program Warsztatów stawia sobie za cel stworzenie ogólnopolskiej listy najlepszych salonów z oknami i drzwiami, a właściwie chodzi o takie salony, w których działać będą profesjonalni doradcy techniczni dla klientów. Lista taka opublikowana będzie w mediach Muratora i Forum Branżowego.

Jak znaleźć się na tej liście? Nic prostszego: wystarczy, że w salonie zatrudniony będzie taki sprzedawca, który będzie jednocześnie rzetelnym doradcą dla klientów. A jak to sprawdzić czy ktoś jest takim sprzedawcą? Żaden problem: już w czerwcu zbierze się Branżowa Komisja, która zaprosi do egzaminu z wiedzy o oknach i z umiejętności handlowania. Kto zda ten egzamin, otrzyma stosowny dyplom profesjonalnego sprzedawcy stolarki i zaproszenie do obecności na ogólnopolskiej liście salonów polecanych inwestorom. A skąd wiadomo o co pytać będzie Szanowna Komisja? To tez proste, bo wszelkie materiały szkoleniowe dostępne są dla każdego uczestnika Akademii Stolarki w jej sekretariacie oraz na stronie: www.AkademiaStolarki.pl

O tym wszystkim mówiono także na Warsztatach w Sosnowcu, odpowiadano na różne wątpliwości, wyjaśniano jak to ma działać. Wielu uczestników Warsztatów już zadeklarowało chęć dalszego kształcenia się i stanięcia do egzaminu. Dla tych którzy nie byli w Sosnowcu ani w Warszawie, kolejna taka szansa będzie w Poznaniu, gdzie 2-giego dnia targów BUDMA (12 marca) odbędą się kolejne Warsztaty Handlowe. Nie warto czekać do ostatniej ze zgłoszeniem, bo ilość miejsc jest tym razem mocno ograniczona (tylko 60 miejsc!!).

A jeśli chcecie zobaczyć jak można handlować oknami na „wolnym powietrzu” – zajrzyjcie do galerii. Tak handlowano m.in. na sosnowieckich targach Sibex. To podobno przynosi bardzo wymierne efekty handlowe.. I o tym też mówiono na Warsztatach, że jeśli szukacie konkurencji, to rozejrzyjcie się dużo szerzej niż sąsiednie ulice..

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Tagi: , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz
  1. stol napisał:

    To prawda.. po prostu zamknęli drzwi i odjechali.. :-)

  2. gosc napisał:

    Pomysłowe te „handlowanie” na Sibexie – przynajmniej nie tracili czasu na budowę i rozbiórkę stoiska :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*