Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Forum Branżowe o handlowaniu..

Forum Branżowe o handlowaniu..(14/02/2014)

Najnowsze wydanie miesięcznika Forum Branżowe przynosi dwa bardzo ciekawe artykuły dla sprzedawców stolarki i właścicieli firm handlowych.

Pierwszy z nich to rozmowa z Piotrem Lutkiem, praktykiem handlowania, zajmującym się obecnie pomocą w budowaniu marek. Pan Piotr uzasadnia w niej dlaczego warto budować lokalne marki handlowe i jak może się to przełożyć na większe zyski właściciela takiej firmy sprzedającej okna, drzwi i rolety. Poza wszystkim jednak pokazuje, że już zaczął się proces „czyszczenia” rynku dystrybucji stolarki, że zwyciężą te firmy, które będą potrafiły wyróżnić się na lokalnym rynku kompetencją, terminowością i umiejętnością doradzania klientowi w najdrobniejszych nawet, okiennych kwestiach.

Podobnie o rosnącej roli sprzedawców pisze w tym wydaniu Forum Wiesław Klimczak, który na co dzień ma do czynienia z firmami handlowymi i pracującymi w nich handlowcami. Czerpiąc ze swojej praktyki podaje przykłady czym można przyciągnąć klienta, jak można go „oczarować”. Ale podaje też przykłady sprzedawców, którzy unikają jak ognia zaproponowania klientom czegoś więcej niż najniższa cena. Przypomina znany skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju o sklepie z drzwiami – niestety, wciąż jeszcze wiele sklepów ze stolarką jest świadkiem takich właśnie dialogów między klientem a sprzedawcą. Przyszłość jednak należy do fachowych handlowców, takich, którzy nie tylko znają swoje produkty, ale mają też pasję, żeby o nich opowiadać i przekonywać do nich klientów. Czas „partyzantki” w handlowaniu stolarką odchodzi powoli do lamusa..

Poza tym w najnowszym, lutowym wydaniu Forum Branżowe znaleźć można wypowiedzi menedżerów firm dotyczących perspektyw sezonu 2014, przeczytać o materiałach służących uszczelnianiu szczelin montażowych, ale też o konsekwencjach niezgodności towaru z umową. Miesięcznik trafi niebawem do uczestników Zrzeszenia, a inni zainteresowani jego lekturą mogą otrzymać je w biurze ZMS lub na najbliższych Warsztatach w Sosnowcu. Zachęcamy do lektury.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (3 głosów, średnia ocena: 5,00)
Tagi: , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*