Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Pierwsze Warsztaty Handlowe za nami..

Pierwsze Warsztaty Handlowe za nami..(26/01/2014)

Kilkudziesięciu właścicieli firm handlowo-montażowych z Mazowsza wzięło udział w I Warsztatach Handlowych w Warszawie, które odbywają się pod Patronatem Muratora i Zrzeszenia Montażystów Stolarki.

Eksperci Zrzeszenia pokazali uczestnikom jak obecnie wygląda rynek stolarki i jak będzie się rozwijał w najbliższej przyszłości. W swoich wystąpieniach wskazali na te elementy działalności przedsiębiorstw handlujących stolarką, które stanowić będą o ich sile na lokalnych rynkach. Poza elementami organizacyjnymi kluczową rolę pełnić będą sprzedawcy, którzy w coraz większym stopniu muszą się stawać doradcami technicznymi, ekspertami budzącymi zaufanie swoich potencjalnych klientów. Pomocne mogą być dla nich wykłady Akademii Stolarki, które nauczą ich jak prowadzić poprawny proces sprzedażowy, jak argumentować korzyści z oferowanej stolarki, ale też jak umiejętnie posługiwać się argumentami cenowymi.

Podstawą dla sprzedawcy musi być jednak gruntowna wiedza o produktach, które sprzedaje oraz o zasadach ich instalowania i konserwacji. Na pierwszych Warsztatach mówili o tym eksperci z firm partnerskich: ISO-Chemie, Fakro, Drutex i Aereco. Wszyscy oni podkreślali, że nie można dobrze doradzić klientowi, jeśli nie zna się gruntownie produktu i możliwości jego modyfikacji. Dopiero z tej wiedzy wyniknąć może pokazanie prawdziwych korzyści wynikających z ciepłej szyby, dodatkowej uszczelki, kontrolowanego nawiewu powietrza czy ze szczelnego montażu warstwowego. A za przekonaniem o nabywanych korzyściach stoi mniejsza presja na najniższą cenę, a zatem możliwość zrealizowania większej marży dla firmy handlowej. Eksperci firm partnerskich Warsztatów stoją do dyspozycji sprzedawców, aby codziennie rozwiązywać ich dylematy techniczne i wspierać wiedzą o produktach. Oczywiście służą również wszelką pomocą w nawiązaniu konkretnych relacji handlowych w swoich firmach, w poszerzaniu asortymentu oferowanego przez firmy handlowe.

Pierwsze Warsztaty Handlowe w Warszawie pokazały, że jest duże zainteresowanie profesjonalizacją sieci handlowej i dokształcaniem kadry sprzedażowej. W ocenie uczestników spotkania Warsztaty bardzo dobrze spełniają swoją rolę, a większość z właścicieli firm zgłosiła już swoich sprzedawców do zajęć i nauki w ramach Akademii Stolarki. To oni właśnie stanowić będą trzon przyszłej, profesjonalnej sieci doradców handlowych polecanych na łamach Muratora, w Forum Branżowym oraz w zaprzyjaźnionych mediach budowlanych. Zajęcia i wykłady Akademii Stolarki dostępne są dla każdego zainteresowanego podnoszeniem swoich kwalifikacji sprzedażowych. Dzięki wsparciu czołowych firm tej branży są one dla każdego BEZPŁATNE.

Najbliższe Warsztaty Handlowe dla właścicieli firm handlowo-montażowych odbędą się na najważniejszych targach budowlanych w Sosnowcu (Sibex, 22 luty 2014) oraz w Poznaniu (Budma, 12 marca 2014). Szczegóły znaleźć można na stronie Akademii: www.AkademiaStolarki.pl , a zgłoszenia na zajęcia już dzisiaj przyjmuje sekretariat ZMS. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (3 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*