Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Drożej znaczy taniej

Drożej znaczy taniej(11/01/2014)

Jeden z portali budowlanych zamieścił ostatnio wyliczenie, że zakup cieplejszych okien jest nieopłacalny finansowo. Wyliczył, że dopłata do cieplejszych okien zwróci się dopiero po 30 latach.

Zareagowali na to redaktorzy miesięcznika Forum Branżowe wykazując, że to jest nieprawda, że okno z cieplejszą szybą jest w każdych warunkach opłacalne. Pokazali, ze dopłata do cieplejszej szyby ma szanse zwrócić się w kosztach ogrzewania już po 3-4 latach.

Wyszli z prostego założenia, że wystarczy w kupowanym oknie z pakietem szybowym 1,1, wymienić go na pakiet 0,6. Dzięki temu prostemu zabiegowi okno o wsp. Uw=1,3 ma szansę uzyskać wsp. Uw=0,8. Koszt takiej zamiany to zaledwie 50 zł/mkw. Klient, który się na to zdecyduje będzie płacił za ciepło uciekające przez okna o 40 proc. mniej, a już w 3-4 sezonie koszt tej „zamiany” szyb wyzeruje mu się. Nie ma dzisiaj lokaty kapitału, która dawałaby większy zwrot.

Klient zyskuje, a co ze sprzedawcą? Też oczywiście zyska, bo zamiast sprzedać okno za 500 zł, sprzeda cieplejsze za 620 zł (kwestia marży). A jeśli do tego przekona inwestora, że cieplejsze okno warto zamontować warstwowo, to i dwa razy więcej weźmie za usługę montażową. W efekcie wszyscy są wygrani: i klient, bo oszczędza realne pieniądze, i sprzedawca, bo więcej zarobi, i montażysta, bo drożej zamontuje, ale i producent, który sprzeda bardziej zaawansowane, droższe okno. Jednak żeby tak się stało, trzeba umieć wytłumaczyć klientowi, że drożej teraz, oznacza dla niego taniej w przyszłości. I dlatego właśnie w punktach sprzedaży potrzebni są sprzedawcy o dużej wiedzy technicznej. Dlatego już w styczniu rusza cykl Warsztatów Handlowych, gdzie taka wiedza będzie przekazywana. Uwaga: za darmo !

Artykuł z FB „Czy warto ciepłe okna?” można pobrać w dziale Pliki do pobrania.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (3 głosów, średnia ocena: 3,33)
Tagi: , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*