Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Jaką drabinę powinna mieć ekipa montażowa?

Jaką drabinę powinna mieć ekipa montażowa?(27/12/2013)

Drabina jest narzędziem, którego nie może zabraknąć na wyposażeniu profesjonalnej ekipy instalacyjnej czy remontowo-budowlanej. A jaka powinna być drabina dla montażysty?

Wytrzymała i stabilna, a ponadto powinna gwarantować wygodny dostęp do wyżej położonych miejsc. Naprzeciw takim właśnie oczekiwaniom klientów wychodzi firma Krause, oferując bogaty wachlarz drabin – od przystawnej, aż po przegubową.

MultiMatic

Jednym z najpopularniejszych modeli jest aluminiowa drabina przegubowa z serii MultiMatic, która może być używana jako drabina wolnostojąca lub przystawna. Z dostępną opcjonalnie płytą możemy używać jej również jako pomost roboczy. Drabina osadzona jest na szerokim stabilizatorze z antypoślizgowymi stopkami, co zapewnia stabilność całej konstrukcji. Ważną zaletą tego modelu jest niewielki rozmiar drabiny po złożeniu, który ułatwia jej przechowywanie oraz transport.

Stabilo

Podobne zalety mają drabiny z linii Stabilo. Pierwszy model z tej serii to lekka i stabilna dwustronna drabina przegubowa, która może być używana jako drabina wolnostojąca lub przystawna. Większy model pozwala także na użytkowanie tej konstrukcji w charakterze pomostu roboczego. Drabina posiada antypoślizgowe, masywne szczeble o szerokości 30 mm. Podłużnice wykonane są z tłoczonego aluminium ze wzmocnieniem krawędzi, które decydują o podwyższonej trwałości drabiny. Cała konstrukcja jest niezwykle lekka, a dodatkowo, po złożeniu ma niewielkie wymiary – bez problemu zmieści się w bagażniku samochodu osobowego.

Monto TeleMatic

Monto Telematic to drabiny z regulacją długości podłużnic. Wszystkie modele wykonane są z lekkiego aluminium i przeznaczone są do profesjonalnych zastosowań. Mogą być stosowane jako konstrukcje przystawne, dwustronne lub pomost roboczy. Co ciekawe, drabiny Monto TeleMatic można ustawiać także na schodach.

Monto TeleVario

Bardziej rozbudowywanym modelem jest drabina teleskopowa z 4 regulowanymi nogami. Ta trzyelementowa konstrukcja aluminiowa z regulowaną wysokością podłużnic pozwala na ustawienie drabiny na różnych poziomach, np. schodach. Drabina posiada opatentowany system ClicMatic, który pozwala sprawnie zmieniać wysokość drabiny. Co więcej, 4 regulowane nogi wyposażone zostały w system, który umożliwia precyzyjne ustawienie drabiny i jej odpowiednią stabilizację na nierównym podłożu.

Combi

Profesjonalne ekipy instalacyjne i wykonawcze potrzebują drabin niezwykle wszechstronnych. Takim modelem jest profesjonalna drabina aluminiowa Combi. Może ona być użytkowana jako drabina przystawna, dwustronna, wielofunkcyjna lub jako dwie osobne drabiny z pomostem roboczym. Drabina Combi wyposażona jest w opatentowany system przegubów z lekko pracującym systemem ryglowania, który zapewnia szybką i komfortową obsługę. O bezpieczeństwo pracy dbają 2 szerokie stabilizatory z antypoślizgowymi stopkami. Dodatkową ochronę stanowią antypoślizgowe, profilowane ze wszystkich stron, szczeble o głębokości 30 mm. Podłużnice wykonane są z tłoczonego aluminium z dodatkowym wzmocnieniem krawędzi. Co ważne, drabina posiada samozabezpieczające się zaczepy. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest kompaktowa konstrukcja, która znacznie ułatwia transport i przechowywanie.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz
  1. przemo napisał:

    Ja polecam drabinę ALTREX varitrex – sprzęt nie do zdarcia.

  2. LANGER napisał:

    Korzystamy z podobnych, kupionych w…. markecie JULA :) Sprawdzają się znakomicie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*