Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Technika montażu » Montaż drzwi zewnętrznych zimą

Montaż drzwi zewnętrznych zimą(06/11/2013)

Niskie temperatury późną jesienią i zimą wstrzymują prace budowlane na zewnątrz. Jeżeli jednak planujemy montować drzwi wejściowe do domu w ostatnim kwartale roku, pamiętajmy, że prace montażowe przy niskich temperaturach wymagają zastosowania szczególnych środków ostrożności.

Zimowa aura nie sprzyja montażowi drzwi zewnętrznych. Nieodpowiedni dobór materiałów czy niepoprawne ich zastosowanie może być zgubne w skutkach zarówno dla skrzydła, jak i ościeżnicy. – Najczęstszym następstwem błędnego zamontowania drzwi zewnętrznych z powodu niskiej temperatury powietrza jest nieszczelne połączenie między murem a ościeżnicą – mówi Grzegorz Kosiński, ekspert Zakładu Stolarki Budowlanej CAL.

Technologia odporna na mróz

Za warunki zimowe należy uznać moment, kiedy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej pięciu stopni Celsjusza. Zmienia się wówczas piany montażowe z letnich na ich specjalne, zimowe odmiany. Zimowe piany montażowe różnią się od letnich przede wszystkim składem chemicznym oraz rodzajem gazu użytego jako nośnika, co przekłada się na lepszą tolerancję przez nie niskich temperatur – tłumaczy ekspert firmy CAL. – Zastosowanie odpowiedniej piany montażowej zimą jest niezbędne. Letnie piany nie sprawdzają się na mrozie, ponieważ trudno jest wówczas kontrolować ich proces rozprężania, przez co możliwe jest ich „przedawkowanie”. W praktyce powoduje to niewłaściwą izolację przestrzeni między ościeżnicą a ścianą montażową – dodaje. Istnieją także alternatywne sposoby montowania drzwi, jak taśmy rozprężne lub specjalistyczne wełny montażowe, które, podobnie jak zimowe piany, pozwalają prawidłowo zamontować drzwi przy niskich temperaturach.

Bezawaryjne w trakcie odwilży

Skutki błędnego montażu drzwi zewnętrznych zimą dadzą się we znaki inwestorowi dopiero w pierwszych dniach wiosny, kiedy temperatura przez dłuższy czas utrzyma się na plusie. – Nie należy zapomnieć o odpowiedniej regulacji okuć, aby po zimie uniknąć problemów ze skrzypieniem czy niedomykaniem się skrzydła – radzi Grzegorz Kosiński z firmy CAL – Ich dopasowanie zimą wymaga ogromnej wprawy ze strony montażysty oraz świadomości, jak będzie zachowywał się dany materiał na mrozie – dodaje. Należy więc mieć stosowną wiedzę praktyczną i techniczną, aby podjąć się prac w nietypowych warunkach. Poprawny montaż drzwi jest bowiem gwarancją ich pełnej funkcjonalności zarówno pod względem izolacji wnętrza przed zimnem, jak i antywłamaniowości.

Źródło: Sfera PR

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Galeria zdjęć:
Tagi: , ,
Komentarze Dodaj komentarz
  1. jacek napisał:

    Zewnetrzne drzwii na piane? Chyba chinski produkt za 200 zl…Gerda by was wysmiala…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*