Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Grafitowa uszczelka EPDM w oknach Drutexu

Grafitowa uszczelka EPDM w oknach Drutexu(05/11/2013)

Firma Drutex wprowadziła do swojej stolarki PVC nową linię grafitowych uszczelek EPDM firmy Semperit. Uszczelki w kolorze RAL 7024 są nowością na europejskim rynku.

Grafitowa barwa została dodana do systemu uszczelnienia w związku z rosnącymi oczekiwaniami Klientów co do jakości i zindywidualizowania stolarki. Okazuje się, że najczęściej poszukiwanymi kolorami są odcienie szarości, dlatego Drutex postanowił wyjść naprzeciw potrzebom rynku. Nowe uszczelki stosowane są w systemach IGLO z PVC.

Własności uszczelek EPDM, produkowanych na bazie naturalnego kauczuku, zapewniają wysoką trwałość i szczelność. EPDM jest materiałem wyróżniającym się doskonałymi właściwościami fizycznymi i eksploatacyjnymi.

Głównymi zaletami uszczelek EPDM jest odporność na starzenie i na zmienne warunki atmosferyczne, w tym na niskie i wysokie temperatury. Uszczelki te są ponadto odporne na działanie innych czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, wilgoć, parę wodną, ciepło itd. i gwarantują niezrównaną elastyczność i długotrwałą szczelność przy temperaturach pracy od -40 °C do +100 °C. Zapewniają również wysoki poziom uszczelnienia nawet w krytycznych punktach okna, na przykład w narożach.

Dzięki doskonałym właściwościom mechanicznym oraz wysokiej sprężystości profili uszczelniających zapewniających szybki powrót do pierwotnego kształtu, uszczelki EPDM nie pękają oraz charakteryzują się dużą wytrzymałością przy rozciąganiu, zrywaniu lub ściskaniu.

Uszczelnienie z EPDM to również inwestycja w estetykę, bowiem uszczelki nie powodują przebarwień w kontakcie z lakierami i tworzywami sztucznymi.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (1 głosów, średnia ocena: 5,00)
Tagi: , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*