Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Z wizytą w Sokółce

Z wizytą w Sokółce(26/10/2013)

Przedstawiciele Zrzeszenia zwiedzali w październiku zakład produkcji okien drewnianych w Sokółce. Jest to jeden z najwiekszych producentów stolarki w Polsce.

Marka Sokółka znajduje się wśród trzech najbardziej znanych marek okiennych w naszym kraju – bardziej znane od niej są jedynie Oknoplast i Drutex. Firma ta zatrudnia ponad 250 osób i rocznie sprzedaje okna za ponad 50 mln zł. Mocno stawia się tutaj na obsługę klienta i na profesjonalny montaż okien. Na terenie zakładu znajduje się spaecjalnie wydzielona część z modelami różnych murów, i tam prowadzi się szkolenia dla montażystów. Okna zamontowane przez autoryzowane ekipy montazowe mają gwarancję przedłużoną o dwa lata.

W ostatnim czasie w Sokółce produkuje się (i sprzedaje) coraz więcej balkonów przesuwnych. Firma zmodernizowała w tym roku swoją linię produkcyjną dla takich wyrobów i może już produkować ponad setkę balkonów przesuwnych tygodniowo. Największy balkon jaki stąd wyjechał miał ponad 11 metrów długości i ponad 2,5 metra wysokosci – trafił do Szwecji. Jednak największy, jaki jest tu możliwy do wyprodukowania ma szerokość prawie 20 metrów! Składa się wówczas z sześciu skrzydeł (cztery przesuwne). Niedawno Sokółka zrezygnowała z produkcji okien o głębokości ramy 68 mm i zastąpiła je oknami z ramą o głębokości 80 mm. W początkowym okresie okna z szerszymi ramami sprzedawane są w cenach tych 68-milimetrowych. Potem cena szerszych (i cieplejszych) okien prawdopodbnie wzrośnie. Firma sprzedaje przede wszystkim przez swoich 14 salonów firmowych, ale ma w całej Polsce także ponad setkę punktów handlowych, które współpracują z tą firmą. Od nowego roku firma będzie chciała zapewne rozszerzać swoją sieć sprzedaży poprzez franczyzę, w której punkty handlowe będą musiały spełnić kryteria handlowe i organizacyjne stawiane przez fraczyzobiorcę, czyli firmę Sokółka Okna i Drzwi.

Jeżeli ktoś z członków Zrzeszenia chciałby nawiązać współpracę z firmą Sokółka Okna i Drzwi – służymy kontaktem. Prosimy o telefon lub maila do biura ZMS.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Tagi: , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*