Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Jak sprawdzić fachowca?

Jak sprawdzić fachowca?(20/10/2013)

W kameralnym gronie odbyła się sobotnia prelekcja na targach MuratorEXPO. Zamiast tradycyjnej formy pokazywania slajdów i wykładu zdecydowano się na swobodną rozmowę z pytaniami i odpowiedziami.

A jako że wśród zebranych byli również praktycy – Mistrzowie Montaży, stąd dyskusja z inwestorami była ożywiona i skupiona na praktycznych aspektach doboru okien i zagadnień związanych z ich montażem. Wskazano na istotną rolę kierownika budowy, który powinien w imieniu inwestora podejmować najważniejsze decyzje techniczne na budowie. Jednym z pytań było: czy jeśli zamówię montaż w firmie, od której kupuję okna, to czy jest to wystarczająca gwarancja dobrze wykonanego montażu? Czy mogę być pewna, że do wykonania tego zaangażowani będą fachowcy? No i trudno było jednoznacznie na to odpowiedzieć, bo przecież wiemy z praktyki, że nie każdy punkt handlowy współpracuje z profesjonalnymi ekipami montażowymi. Ale skąd ma o tym wiedzieć indywidualny nabywca?

Stanęło na tym, że wobec faktu, że nie ma w naszym kraju oficjalnie zawodu montażysty stolarki, nie ma żadnych świadectw kwalifikacyjnych dla stwierdzenia umiejętności zawodowych, jedynym jak na razie potwierdzeniem umiejętności i wiedzy montażysty jest dyplom mistrzowski Zrzeszenia Montażystów. Wszystkie inne „dyplomy” są jedynie zaświadczeniem o uczestniczeniu w kursie lub wykładzie o montażu. Dlatego skierowano inwestorów obecnych na tym spotkaniu na stronę Zrzeszenia, by tam sprawdzili sobie, kto w ich okolicy potrafi wykonać montaż warstwowy okien. Ci fachowcy zostali sprawdzeni przez ekspertów ZMS i wiadomo, że na pewno potrafią to zrobić. Inni być może też potrafią, ale nikt jak dotąd tego nie zweryfikował.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (5 głosów, średnia ocena: 4,80)
Tagi: , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*