Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Campus dla montaży dachowych

Campus dla montaży dachowych(16/10/2013)

Reprezentanci Zrzeszenia wzięli na początku paździenika udział w uroczystym otwarciu Campusu szkoleniowego firmy ROTO Okna Dachowe w Lubartowie.

W nowej hali o powierzchni 535 mkw. urządzono dwa duże dachy dwuspadowe do ćwiczeń montażowych, a w nich kilkadziesiąt okien, schodów i wyłazów, by pokazać różne możliwości i różne warianty konstrukcyjne. Całość kosztowała ponad 5,3 mln zł.

Specjaliści z Roto zaprezentowali jak prosty i mało czasochłonny jest montaz okna dachowego. Trochę jest to podobne do montowania okien pionowych, bo trzeba ustawić okno, zamocować ocieplenie, dokleić taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne, przykręcic do konstrukcji, wyregulować. Dochodzą jeszcze oczywiście prace z kołnierzem i ewentualne zespolenie cąłości z pokryciem dachu, ale w gruncie rzeczy robota jest ta sama. Oczywiście kwestie szczelności przegrody wokół okna jest tu kwestią życia lub śmierci – tu po prostu musi być całkowicie szczelnie na wodę, bo inaczej na pewno będzie przeciekać.

W rozmowie z szefem Roto dowiedzieliśmy się, że nowy Campus już przeszkolił kilkuset dekarzy, a w najbliższym czasie firma chce szkolić także montażystów okien pionowych. Zdaniem kierownictwa Roto niebawem rozpoczną się masowe wymiany okien dachowych z lat 90-tych, a potem kolejne. Zużywaja się przecież one tak samo jak pionowe, więc czemu miało by tak nie być. I tutaj otwiera się pole do działania firm handlowych i montażowych, które mogą okna dachowe wprowadzić do swojej oferty i proponować ich zamontowanie czy to w nowym dachu, czy w remontowanym. Naszym zdaniem warto się przyjrzeć tej kwestii i przekalkulować na ile to się może opłacać. A opłaca się na pewno.

Członkowie Zrzeszenia Montażystów Stolarki, którzy chcieliby przejść takie specjalistyczne szkolenie z montażu okien dachowych będą już wkrótce mieli taką możliwość. Umówiliśmy się z szefem Roto, że pod koniec roku spotkamy się i zaplanujemy właściwe terminy. Chetnych na zimowe szkolenia prosimy o zgłaszanie się do biura Zrzeszenia, do p. Oli Tesiorowskiej. Jeżeli są chetni do nawiązania współpracy handlowej z firmą Roto Okna Dachowe – chętnie przekażemy odpowiednie kontakty.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Tagi: , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*