Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Jakie rolety wybrać, aby najlepiej chroniły przed słońcem?

Jakie rolety wybrać, aby najlepiej chroniły przed słońcem?(30/08/2013)

Jeśli zależy nam przede wszystkim na ochronie przed nadmiernym nasłonecznieniem, najbardziej polecany jest montaż rolet zewnętrznych, które zatrzymują ciepło, jeszcze zanim przedostanie się ono do środka pomieszczenia.

Najlepsze efekty dadzą rolety zewnętrzne z aluminiowych profili wypełnionych pianką poliuretanową, które podczas upałów mogą obniżyć temperaturę wnętrza nawet o kilka stopni.

Pamiętajmy, iż warto zdecydować się na okna z roletą lub same rolety od sprawdzonego producenta, bo doświadczenie często idzie w parze z innowacyjnością i jakością produktów. Ciekawe systemy rolet zewnętrznych zarówno z PVC, jak i aluminium posiada w swojej ofercie firma Drutex.

Dużym uznaniem klientów cieszy się system nakładanych rolet, opartych na skrzynce roletowej z PVC. Rolety takie są zintegrowane z oknem – można je zamontować w trakcie budowy domu lub podczas wymiany okien. Dużym atutem jest możliwość zastosowania różnorodnych napędów oraz dostosowania koloru do elewacji budynku. Producent zadbał również o komfort użytkowników: rolety zewnętrzne z PCV charakteryzują się wysokim stopniem izolacyjności termicznej i akustycznej, istnieje też możliwość wyposażenia ich w moskitiery.

Drutex ma również w ofercie rolety aluminiowe, stosowane w budynkach już istniejących lub będących w trakcie budowy, po zamieszczeniu specjalnie ocieplonej skrzynki w nadprożu otworu okiennego. Roleta w całości wykonana jest z aluminium, dostępna w wybranych odcieniach barw palety RAL. Pancerz, zbudowany z aluminiowych profili, wypełnionych pianką poliuretanową, zwijany jest do skrzynki umieszczonej na ścianie lub w ościeży okna. Na życzenie istnieje możliwość zamontowania moskitiery zintegrowanej z roletą.

Oprócz rodzaju rolety, musimy również wybrać sposób jej podnoszenia i zamykania. Drutex oferuje kilka rozwiązań sterowania:

  • ręczne – za pomocą paska, korby lub paska z przekładnią korbową,
  • automatyczne – sterowane pilotem, kluczykiem albo wyłącznikami.

Zdecydowanie najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest sterowanie radiowe RTS. Za pomocą RTS można sterować roletami centralnie lub każdą oddzielnie. Można tworzyć grupy – np. sterować oddzielnie roletami znajdującymi się po wschodniej i po zachodniej stronie budynku. Można również sterować z różnych punktów i zmieniać je dowolnie, według życzenia. Wreszcie można również zaprogramować sterowanie roletami tak, by opuszczały się i podnosiły samoczynnie o określonych godzinach – np. inaczej dla każdej pory roku czy dnia.

Rolety zewnętrzne są odporne na uderzenia, można je też wyposażyć w system uniemożliwiający podniesienie pancerza od zewnątrz. Wszystko po to, by zapewniały bezpieczeństwo i ochronę przed złodziejami.

Nie zapominajmy również o tym, że rolety zewnętrzne to doskonała bariera przed wiatrem, opadami deszczu i hałasem. Szczególnie istotna jest funkcja rolet jako bariery dźwięku wówczas, gdy mieszkamy przy ulicy, gdzie panuje duży ruch i jest głośno.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 4,50)
Komentarze Dodaj komentarz
  1. wroclawianka79 napisał:

    Niestety rolety zewnętrze są drogie i nie wszędzie da się je zamontować. Doskonale chronią przed słońcem także rolety typu thermo, dzięki nieprzepuszczalnej, aluminiowej powłoce nie pozwalają także by pomieszczenie nagrzewało się latem i ochładzało zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*