Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Czym ocieplać glify okienne?

Czym ocieplać glify okienne?(17/07/2013)

Multipor to nowy rodzaj mineralnych płyt izolacyjnych służący m.in. do ocieplania od wewnątrz miejsc, które wymagają cienkiej warstwy izolacji, takich jak np. glify okienne. Doskonale nadają się również do ocieplenia ścian przy wymianie okien na nowe przy tzw. „ciepłym montażu”

Zabezpieczenie potencjalnych mostków termicznych

Ocieplanie budynku wiąże się z szeregiem prac dodatkowych, które należy wykonać, aby termomodernizacja przyniosła pożądany efekt. Jednym z elementów jest odpowiednie zabezpieczenie termiczne połączeń ścian ze stolarką okienną i drzwiową, w celu wyeliminowania mostków termicznych. Mostek termiczny to element przegrody budowlanej o znacznie wyższym, niż sąsiadujące z nim elementy, współczynniku przewodzenia ciepła, w konsekwencji prowadzący do punktowego wychładzania przegrody i niekontrolowanej utraty ciepła. Bardzo istotny jest zatem właściwy montaż okien i dodatkowe ocieplenie glifów. Takie zabezpieczenie potencjalnych mostków termicznych pozwoli na ograniczenie strat ciepła – przez to zmniejszenie kosztów ogrzewania, a także zredukowanie ryzyka kondensacji pary wodnej na wewnętrznej powierzchni ścian oraz rozwoju pleśni i grzybów.

Multipor 3 cm – nowa jakość w ocieplaniu

Mineralne płyty Multipor o grubości 3 cm są idealnym rozwiązaniem do ocieplenia glifów, we wszystkich rodzajach otworów okiennych. Podobnie, jak pozostałe produkty Multipor, charakteryzują się doskonałymi parametrami cieplnymi, paroprzepuszczalnością, całkowitą niepalnością oraz łatwością obróbki. Zapewniają odpowiednie parametry cieplne, eliminując mostki termiczne wynikające z osadzenia okien i drzwi na ścianach zewnętrznych. Są także dobrym rozwiązaniem dla osób wymieniających okna na nowe, jako element tzw. „ciepłego montażu okien”.  Multipor 3 cm mocuje się do glifów okiennych za pomocą zaprawy lekkiej Multipor. Struktura płyt pozwala na osiągnięcie dużej trwałości warstwy ocieplenia. Ma to szczególne znaczenie w przypadku takich miejsc, jak glify okienne – bardziej narażonych na uszkodzenia niż powierzchnia zewnętrzna ścian. Dzięki swojej plastyczności i łatwości obróbki Multipor nadaje się do ocieplania glifów w oknach o nietypowych kształtach – łukowych, okrągłych, itp.

Uniwersalne zastosowanie

Płyty Multipor o grubości 3 cm mogą być stosowane w każdym typie budynków niezależnie od sposobu ocieplania. Są dobrym rozwiązaniem zarówno podczas ocieplania od wewnątrz obiektów zabytkowych, jak i podczas wykonywania izolacji ścian od zewnątrz. Elementy Multipor mogą być stosowane również podczas ocieplania budynków przy pomocy innych materiałów – styropianu czy wełny mineralnej. Ocieplenie powierzchni glifów okiennych płytami Multipor stanowi dobre uzupełnienie wszelkich prac termomodernizacyjnych.

Więcej informacji o płytach Multitpor znajduje się na stronie: www.ytong-silka.pl

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (3 głosów, średnia ocena: 4,33)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz
  1. LANGER Marcin Marchewka napisał:

    Super sprawa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*