Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Różnice w cenach okien

Różnice w cenach okien(20/06/2013)

Najnowsze wydanie miesięcznika Forum Branżowe przynosi m.in. zestawienie cen okien drewnianych i tworzywowych, jakie opublikował jeden z magazynów budowlanych. Za podstawę wzięto cenę okna „referencyjnego” o wymiarach 1230×1480 mm.

Ceny okien drewnianych wahały się od 1050 zł netto (Pol_Skone, S-System) do 2930 zł (Internorm). Ceny okien tworzywowych to rozpiętość między 482 zł za okno Budvaru (Comfort) do 1927 zł za okno Internormu (KF 410). Opublikowano również ceny najbardziej popularnych okien dachowych.

Różnica w cenie między najbardziej ciepłym oknem drewnianym (Uw=0,69), a tym najbardziej zimnym (Uw=1,3) wynosi 1880 zł, a to znaczy że najcieplejsze okno jest o 180 proc. droższe od tego „zimnego”. – napisali w Forum. W oknach tworzywowych cena wcale nie najcieplejszego okna z Internormu (Uw=0,79) jest o 300 proc. wyższa, niż też nie najbardziej zimnego okna z Budvaru (Uw=1,11). Nazwali to „premią” za innowacyjność.

Poza tym w najnowszym wydaniu miesięcznika dużo napisano o wchodzącym od 1 lipca obowiązku znakowania okien znakiem CE i składania Deklaracji Właściwości Użytkowych. Z nowych przepisów wynikają też nowe obowiązki dla sprzedawców okien. Zachęcamy do lektury, a wydanie można otrzymać pisząc do biura Zrzeszenia: kontakt@montaze.info.pl

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (5 głosów, średnia ocena: 5,00)
Tagi: , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz
  1. LANGER Marcin Marchewka napisał:

    stol – zgadza się, wczoraj widziałem ofertę konkurencji, cytuję: „oddajemy 400 zł od wartości montażu przy zapłacie zaliczki 100%”, później patrzę na wartość montażu, a tam: „montaż gratis – promocja do 30 czerwca 2013r.”. Biedni ci montażyści :)

  2. stol napisał:

    A jeszcze większa pewnie dla tych co rozdają za darmo albo dokładają montaż GRATIS.. :-) Na głupotę ludzką nie wymyślono jeszcze (niestety) lekarstwa..

  3. LANGER Marcin Marchewka napisał:

    Bardzo dobrze, że takie zestawienie jest -to przysługa dla tych, którzy mają jeszcze tańsze okna, albo lepsze w lepszej cenie, niż pokazuje to zestawienie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*