Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Imprezy branżowe » O unijnym Rozporządzeniu w Związku POiD

O unijnym Rozporządzeniu w Związku POiD(08/06/2013)

Nowe unijne Rozporządzenie nr 305/2011 nakłada na producentów obowiązek naklejania na oknach, drzwiach i bramach Kart Właściwości Użytkowych tych wyrobów. Chodzi o oznaczenie CE i wartości parametrów.

Rozporządzenie mówi także o obowiązkach dla sprzedawców (dystrybutorów) – do każdej partii wyrobów muszą oni dołączać klientowi Deklarację Właściwości Użytkowych – a jeżeli klient tego zażąda, to także w postaci papierowej (wydruk). Poza tym sprzedawcy muszą prowadzić przez 10 lat archiwum klientów, żeby kontrole nadzoru budowlanego mogły ustalić drogę produktu na rynku. Są jeszcze inne obowiązki, które opisane będą w najnowszym wydaniu kwartalnika Forum Montazowe.

Kto jednak nie chce czekać i mieć informacje „z pierwszej ręki”, może wziąć udział w spotkaniu z przedstawicielami Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Ministerstwa Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Instytutu Techniki Budowlanej, organizowanym przez Związek Polskie Okna i Drzwi w dniu

18 czerwca w Jachrance k/Serocka nad Zalewem Zegrzyńskim (woj.mazowieckie).

Udział w spotkaniu jest niestety, jak we wszystkich imprezach związkowych, odpłatny, a szczegóły można znaleźć na stronie: www.okna.org.pl .

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*