Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Zrzeszeniowe konsultacje z W.Knelsenem

Zrzeszeniowe konsultacje z W.Knelsenem(29/05/2013)

Nadzwyczaj interesujące i inspirujące było drugie z kolei spotkanie uczestników Zrzeszenia Montazystów Stolarki z ekspertami Partnerów tej organizacji. Odbyło się ono pod koniec maja w zrzeszeniowym Klubie Podgrodzie na warszawskim Bródnie.

Tym razem gościem ZMS był twórca popularnego systemu mocowania i współwłaściciel firmy Knelsen, pan Waldemar Knelsen. Pokazał on wszystkie możliwości systemu mocowania w warstwie ocieplenia oraz udzielił praktycznych wskazówek co do ich stosowania. System konsoli i kotew Knelsena to alternatywne rozwiązanie stabilnego mocowania okien w warstwie ocieplenia, a więc poza konstrukcją muru. Składa się ono z szeregu konsoli mocowanych do muru, na których opiera się okno. Do tego zestaw kotew mocujących dla stabilnego umocowania okna w murze. Całość przebadana w instytucie techniki okiennej w Rosenheim, posiada stosowne dokumenty rekomendujące ten system do stosowania w budownictwie w całej Europie.

Waldemar Knelsen zwrócił uwagę zebranym montazytom na kilka detali montazowych, jak choćby ten jak daleko od krawędzi i w jakiej odległości od siebie montowac należy kołki rozporowe lub śruby – wyznacznikiem jest tu długość wkrętu. Przestrzegł przed wierceniem udarowym w Porotermie, ale też od razu zaprezentował specjalne wiertło frezujące, które jak w masło wchodziło w ceramikę. Wyjasnił dlaczego w Porotermie lepiej używać kołków niż wkrętów, a pokazał dlaczego wkręty należy dokręcać je z dużym wyczuciem. Zaprezentował teoretyczne wyliczenia, ale też wykonał praktyczny pokaz doboru długości konsoli do sytuacji montażowej.

Spotkanie z Waldemarem Knelsenem, twórcą systemu mocowania okien, ale i właścicielem dużej niemieckiej firmy montażowej, było kolejnym bardzo wartościowym szkoleniem dla uczestników Zrzeszenia. Spotkał się Praktyk z innymi praktykami montazu. Bez nadmiaru teorii, bez naukawego ściemniania porozmawiali o tym jak wykonywać swoją pracę, aby uzyskiwac oczekiwane rezultaty. Relację z tego spotkania można obejrzeć na ząłaczonych zdjęciach, a po wakacjach spróbujemy zaprosić pana Waldemara do nas jeszcze raz, aby z konsultacji mogli skorzystać wszyscy ci, którzy nie mogli być tym razem.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (3 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Tagi: , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*