Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Zrzeszenie w domu przyszłości

Zrzeszenie w domu przyszłości(22/05/2013)

Na początku maja ruszyła budowa Domu Zeroenergetycznego Plus – Green Power, której patronuje również Zrzeszenie Montażystów Stolarki. Pomysłodawcą i organizatorem całej akcji jest wydawnictwo Przewodnik Budowlany.

Celem tego przedsięwzięcia jest zdobycie doświadczeń mających być podłożem dla prac legislacyjnych oraz stworzenie nowego, zgodnego ze współczesnymi wymaganiami, prawa i obyczaju. Uczestnicy akcji chcą, aby możliwe stało się wprowadzenie czytelnych dla inwestorów mierników domu zrównoważonego, co pozwoli na lepsze szacowanie wartości budynku. Projekt realizowany jest poprzez budowę domu w koncepcji zrównoważonego rozwoju, jednocześnie przyjaznego dla środowiska, zapewniającego wysoką efektywność energetyczną i komfort swoim mieszkańcom.

Dom Zeroenergetyczny to budynek samowystarczalny pod względem energetycznym. W przypadku takiego budynku całkowicie rezygnuje się z zewnętrznych źródeł energii, takich jak energia elektryczna z sieci, urządzenia opalane gazem lub olejem opałowym. Zastosowane rozwiązania techniczne umożliwiają znaczne ograniczenie zużycia energii w stosunku do budynku typowego, a zintegrowane z jego konstrukcją odnawialne źródła energii (moduły fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, gruntowa pompa ciepła) są w stanie pokryć niemal całkowicie zapotrzebowanie budynku w energię na potrzeby grzewcze i bytowe. Dom zeroenergetyczny nie wymaga dostarczania energii ze źródeł konwencjonalnych ani do ogrzewania, ani do oświetlenia, ani do zasilania urządzeń gospodarstwa domowego.

Opis techniczny

Dom Zeroenergetyczny Plus – Green Power to budynek eksperymentalny, jednorodzinny, piętrowy, z przeznaczeniem na cele instruktażowo-szkoleniowe, a także jednostka badawcza mająca na celu wskazanie technologii oraz produktów dedykowanych dla domów niskoenergetycznych. Konstrukcja budynku oraz użyte technologie mają wskazać najlepsze rozwiązania w stworzeniu formuły budynku zeroenergetycznego.

Powierzchnia zabudowy domu to 199,80 m². Na parterze znajduje się przedsionek, hall z komunikacją, łazienka, pomieszczenie techniczne, spiżarnia, kuchnia, 2 pokoje oraz garaż. Na piętrze wydzielono hall z komunikacją, przedsionek, 3 pokoje, 2 łazienki oraz 3 garderoby. Łączna powierzchnia użytkowa wszystkich części (łącznie z podcieniami i garażem) wynosi 282 m².

Stron: 1 2

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (1 głosów, średnia ocena: 5,00)
Tagi: , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz
  1. ekspert napisał:

    A gdzie powstaje ten budynek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*