Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Pięćdziesięciu największych dostawców

Pięćdziesięciu największych dostawców(09/05/2013)

Do rąk uczestników Zrzeszenia trafi niebawem kolejne wydanie miesięcznika Forum Branżowe, a w nim szereg materiałów na tematy sprzedażowe i montażowe.

Jednym z ciekawszych jest artykuł szefa szkoleń partnerskiej dla nas firmy ISO-Chemie, pana Andreasa Lange, który w ten sposób rozpoczął omawianie wymagań montażowych niemieckiego stowarzyszenia RAL. I nie chodzi tu tylko o wiedzę jakie są te wymagania na rynku niemieckim czy austriackim, ale też o pokazanie jakie one będą w Polsce, bo polskie instrukcje i wytyczne najczęściej wzorują się właśnie na wytycznych RAL. Innym ciekawym materiałem nawiązującym do rynku niemieckiego jest kolejny artykuł naszego eksperta – prawnika z berlińskiej kancelarii, mówiący o tym jak zabezpieczać swoje prawa w umowach o wykonywanie robót budowlanych. I choć materiał ten dotyczy bezpośrednio rynku niemieckiego, to jego wskazówki mogą być przydatne przy formułowaniu umów w każdym kraju, także w Polsce.

Najciekawszym jednak fragmentem tego wydania Forum jest publikacja listy 50 największych przedsiębiorstw – dostawców materiałów do produkcji stolarki. Warto na pewno zajrzeć do tego rankingu, żeby dowiedzieć się jakiej wielkości firmami są dostawcy profili, szyb, okuć czy klamek. Wśród dostawców profili pcw prym wiedzie Aluplast i Veka, bo choć Rehau ma wysokie obroty, to w większości realizuje je poza naszą branżą. Dalej są Brugmann, Gealan, Profine, Inoutic/Deceuninck (partner ZMS), a jeszcze dalej Schuco i Decco. W profilach aluminiowych dominuje Aluprof, a dalej są Yawal, Aliplast, Ponzio i Reynaers. Spośród Partnerów Zrzeszenia wśród największych firm znalazły się jeszcze ROTO Frank i Effector.  O pozostałych firmach też można znaleźć informacje w rankingu „50” w najnowszym wydaniu Forum. Zainteresowani otrzymaniem tego wydania gazety mogą skontaktować się z biurem Zrzeszenia: kontakt@montaze.info.pl .

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (3 głosów, średnia ocena: 5,00)
Tagi: , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*