Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Imprezy branżowe » Rekordowe Targi Grupy PSB

Rekordowe Targi Grupy PSB(19/04/2013)

W Kielcach kilka dni temu zakończyły się Targi Grupy Polskich Składów Budowlanych czyli spotkanie wystawiennicze branży materiałów budowlanych o charakterze zamkniętym. W XI edycji targów wzięła udział rekordowa liczba wystawców. Wydarzeniu towarzyszyło ustanowienie rekordu Guinnessa.

Głównym celem organizacji tych targów jest uzyskanie przez firmy Grupy PSB dobrych warunków zakupu materiałów przed rozpoczęciem sezonu budowlanego. W spotkaniu jak zawsze uczestniczyli najwięksi producenci branży budowlanej oraz materiałów wykończeniowych, których oferta jest dostępna w sieci Grupie PSB. Zaprezentowali oni swoje oferty handlowe wyłącznie firmom kupieckim należącym do Grupy. Udziałowcy i partnerzy PSB zgodnie twierdzą, że kwietniowe targi w Kielcach są swego rodzaju „Barometrem Budowlanej Wiosny”. Podpisane kontrakty i ich warunki, a zwłaszcza ceny, pozwalają z dużą dozą sprawdzalności prognozować sytuację na rynku materiałów budowlanych w najbliższym okresie, a także na cały sezon budowlany.

W tegorocznej, XI edycji targów wzięła udział rekordowa liczba wystawców – niemal 300 producentów wyrobów dla budownictwa i ponad 400 przedstawicieli składów budowlanych i sklepów PSB. Wśród producentów nie mogło zabraknąć firmy Effector -partnera Zrzeszenia, która regularnie współpracuje z odbiorcami Polskich Składów Budowlanych. Producent zaprezentował  szereg nowości. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się nowe aluminiowe profile z grupy asortymentowej Boa, które dzięki swej giętkości są wykorzystywane do popularnych w aranżacjach wnętrz łuków i półkoli. Effector zaprezentował również nowe profile sanitarne z kolekcji Rainbow, a także bogatą ofertę okleinowanych listew aluminiowych (aktualnie to już 33 kolory).

Dużym zainteresowaniem w tym roku cieszyły się także imprezy towarzyszące Targom. Firma SELENA S.A. nietuzinkowo wprowadziła na rynek nowy produkt czyli ustanawiając rekord Guinnessa. Zadanie polegało na wybudowaniu największej na świecie rzeźby wykonanej z glazury. Podjęli się tego najlepsi polscy glazurnicy wspierani przez producenta klejów Tytan i PSB. Figura Korony, o wysokości 3,16 m oraz średnicy 3,5 m, oczywiście nie została wybrana przypadkowo. Jest to ważny element tożsamości mieszkańców Kielc i symbol grającego w T-Mobile Ekstraklasie klubu Korona Kielce. I to właśnie na stadionie tej drużyny swoje miejsce zajmie rekordowa rzeźba.

Przy okazji edycji XI Targów świętowany był Jubileusz 15-lecia Grupy PSB, zakończony koncertem zespołu Lady Pank.

 

 

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (1 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*