Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Baza wiedzy » Jak właściwie dobrać drzwi do wnętrza?

Jak właściwie dobrać drzwi do wnętrza?(25/03/2013)

Dobór drzwi do wnętrza wydaje się dużym wyzwaniem, szczególnie biorąc pod uwagę szeroką ofertę wzorów i rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku. Jakimi podstawowymi kryteriami należy się kierować przy właściwym doborze drzwi? 

Dobieranie drzwi do wnętrza może okazać się świetną zabawą z doskonałym efektem, pod warunkiem jednak, że znamy kilka podstawowych trików. O tym jak zyskać efekt harmonii w naszych wnętrzach bądź przeciwnie – zróżnicować naszą codzienną przestrzeń w nawiązaniu do naszych indywidualnych wymagań mówią poniższe zasady:

1.       Drzwi powinny być dopasowane do listwy przypodłogowej.

Sprawa wydaje się oczywista – uwagę należy zwrócić na kolor, wysokość, sposób wykończenia i styl listew. Wbrew pozorom, podstawowe błędy często popełniamy już na tym etapie.

 2.       Dobierając drzwi, pamiętajmy o detalach wykończenia.

Mają one ogromy wpływ na charakter naszych mieszkań. Dlatego mogą być podpowiedzią przy wyborze akcesoriów w drzwiach, jak: klamki, zamki czy zawiasy. – Zadbajmy, by nie były z innych parafii. Detale wykończenia mogą być także inspiracją do wyboru drzwi z przeszkleniem albo lustrem.

3.       Kolejnym ważnym czynnikiem jest styl mieszkania.

Każda kobieta ma swój gust i smak. Nasze wnętrza urządzamy w bardzo różnych stylach, pamiętać jednak należy, by przy planowaniu nie zapomnieć o właściwym doborze drzwi, który podkreśli spójność wnętrza bądź uwypukli nasze „stylowe” założenia. Drzwi to w końcu element, którego nie sposób nie zauważyć, a to jakie drzwi ostatecznie wybierzemy może zadecydować o charakterze całego mieszkania.

4.       Zawsze bierzmy pod uwagę dostępność światła.

Dostępność światła dziennego jest bardzo ważna przy planowaniu każdej przestrzeni. Pomieszczenia bez jego dopływu łatwo możemy rozświetlić wybierając drzwi z przeszkleniami. Są one doskonałe także wtedy, kiedy dostęp światła w jednym z naszych domowych pomieszczeń jest ograniczony, a my życzylibyśmy sobie, by było go więcej.

5.       Kolor podłogi powinien współgrać z kolorem drzwi.

Podłoga to ważny element wystroju pomieszczenia. Zdecydowanie warto więc dopasować drzwi do jej koloru. Jeśli chcemy zagrać barwami, zawsze możemy dobrać kolor drzwi silnie kontrastujący z naszą podłogą.

6.       Nie zapominajmy o kolorze i strukturze naszych mebli.

Meble nadają naszym mieszkaniom wyjątkowy i indywidualny charakter. By uniknąć niepotrzebnych zgrzytów, warto dobrać do nich strukturę bądź przynajmniej kolor drzwi.

7.       Za pomocą drzwi możemy optycznie podwyższyć strop mieszkania.

Stosowanie układu pionowego w mieszkaniu optycznie go podwyższa. Dlaczego nie wykorzystać i tego triku, jeśli lepiej czulibyśmy się ze świadomości większej przestrzeni ponad naszymi głowami?

8.       Drzwi pomogą nam także powiększyć optycznie przestrzeń naszych mieszkań.

Wystarczy wybrać drzwi z lustrem bądź efektownymi przeszkleniami, a efekt będzie gwarantowany!

9.       Drzwi mogą doskonale podkreślić Twój indywidualny charakter.

Jeśli jesteś indywidualistką i potrzebujesz świeżego rozwiązania na miarę Twoich wyjątkowych wymagań, czasem warto pokusić się o kontakt z producentem drzwi. Może się okazać, że z przyjemnością spełni Twoje oczekiwania.

Więcej porad na temat tego, jak właściwie dobrać drzwi oraz stworzyć wyjątkowy charakter wnętrza można znaleźć w Katalogu Trendy 2013/2013, dostępnym na stronie internetowej: http://www.porta.com.pl/, oraz na blogu: http://blogporta.pl/

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz
  1. Dagma napisał:

    Wiggo – jako użytkowniczka drzwi z Kon-Trade już od paru lat, mogę Cię zapewnić, że to dobry wybór.

  2. Wiggo napisał:

    Bardzo ciekawy artykuł. Właśnie jestem na etapie poszukiwań odpowiednich drzwi wewnętrznych. Planuję zamówić je w Kon-Trade, bo wybór mają naprawdę ogromny. Mam nadzieję, że teraz będzie mi łatwiej podjąć decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*