Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Montażowo na Tarbudzie

Montażowo na Tarbudzie(23/03/2013)

Bardzo udane konsultacje montażowe miały miejsce w miniony piątek we Wrocławiu, gdzie eksperci Zrzeszenia poprowadzili seminarium na targach Tarbud.

Kilkadziesiąt osób, które uczestniczyły w tym spotkaniu, dowiedziały się o przyszłości rynku okiennego w Polsce, o czekających nas zmianach w prawie budowlanym oraz o narzędziach, jakie maja obecnie inwestorzy, by sprawdzić poprawność wykonania usługi montażowej. Inż. Kowalski pokazał jednak, jak poprawnie wykonać montaż by takiego sprawdzianu się nie obawiać. Przedstawił również podstawowe kalkulacje na prace montażowe, wykazując skąd biorą się ich ceny.

Montażyści obecni na spotkaniu otrzymali przestrogę, aby nie podejmować się projektowania przegród, bo jest to domena innych osób zaangażowanych w budowę. Podstawą działań ekipy montażowej powinna być natomiast Instrukcja wbudowywania otrzyma od producenta okien oraz wytyczne zawarte w Instrukcji ITB oraz w wytycznych Zrzeszenia. Warunkiem koniecznym jest wykonanie montażu szczelnego, bo tego wymaga prawo. Podkreślono, że zakończeniem usługi jest podpisany przez inwestora protokół odbioru robót. Najczęściej formalność, ale konieczna. Można być przekonanym, że uczestnicy wrocławskiego seminarium przemyślą podane tu informacje i już będą potrafili zabezpieczyć swoje interesy przed nieuzasadnionymi roszczeniami inwestorów. Pomocna im też będzie w tym lektura poradnika Systemy Okienne, którą udostępniła im firma Inoutic.

Kolejne Regionalne Konsultacje Montażowe już w kwietniu w Warszawie na targach MuratorEXPO. Wszystkich zainteresowanych już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (3 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Tagi: , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*