Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Zimowe, ale udane konsultacje w Lublinie

Zimowe, ale udane konsultacje w Lublinie(16/03/2013)

Pomimo śnieżnej nawałnicy , jaka miała miejsce w lubelskim w dniu 15 marca, na seminarium, które w tym dniu prowadzili eksperci Zrzeszenia na targach LUBDOM, dotarło kilkadziesiąt osób.

Wysłuchali prezentacji o przyszłości rynku okien i perspektyw dla wykonywania usług montażowych, o prawnych podstawach wykonywania tych usług oraz o wytycznych RAL, które w jakimś zakresie obowiązują także w Polsce. W części technicznej inż.Kowalski opowiedział zebranym o podstawowych wymaganiach wykonywania montaży warstwowych oraz zaprezentował najprostszą kalkulację stawek za tą pracę. Wszyscy uczestnicy otrzymali podręcznik o systemach okiennych oraz świadectwo uczestnictwa w specjalistycznym szkoleniu.

Po zakończeniu wykładów słuchacze przeszli wraz z ekspertami na stoisko Zrzeszenia Montażystów Stolarki w hali targowej, gdzie inż.Kowalski zaprezentował praktycznie użycie konsol i kotew systemu Knelsen do zamocowania okna w warstwie ocieplenia. W trakcie pokazu odpowiadał na liczne pytania, jakie pojawiały się ze strony obserwatorów. Po tym przedstawiciel firmy ISO-Chemie (partnera naszego Zrzeszenia) zaprezentował różne rodzaje taśm uszczelniających, w tym słynną już taśme ISO Bloco One, która łączy w sobie funkcje folii i piany montażowej. Zamontowano okno z taką taśmą pokazując jak prosta i czysta może być praca montażysty. Zebrani chętnie sięgali po katalogi informacyjne oraz po próbki handlowe taśm i folii. Widać było, że pomimo początkowego sceptycyzmu, tłumaczonego brakiem popytu na droższe montaże, słuchacze przekonali się, że przyszłość montaży stolarki to montaż warstwowy. Wielu złożyło deklaracje przystąpienia do naszego Zrzeszenia.

Kolejne seminarium i konsultacje montażowe już 22 marca – we Wrocławiu. Zapraszamy.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Tagi: , , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*