Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Szklane tajemnice Effect Glass

Szklane tajemnice Effect Glass(13/02/2013)

Na ostatniej Budmie odwiedziliśmy również stoisko firmy Effect Glass, wchodzącej w skład grupy Effector – partnera naszego Zrzeszenia. Na stoisku wyróżniało się zwłaszcza najnowsze szkło antyrefleksyjne, wykonane w technologii Daglass Nano Selective Transmission z trawieniem AR.

Szkło, na którym prezentowano powłoki antyrefleksyjne, zostało uprzednio poddane procesowi hartowania szkła w najnowocześniejszej technologii, bez zafalowań. Jest to szkło z powłoką antyrefleksyjną, stosowane na szeroką skalę w panelach fotowoltaicznych, aplikacjach solarnych oraz w architekturze i przemyśle oświetleniowym.

- Międzynarodowe Targi Budownictwa w Poznaniu zajmują istotne miejsce w kalendarzu imprez wystawienniczych, większości producentów okien i fasad w Polsce – powiedział Robert Nowak, Dyrektor Handlowy firmy Effect Glass. – Na targach uważnie obserwujemy trendy, które kreują producenci pokrewnych branż, oraz przedstawiamy własne rozwiązania. Na tegorocznej BUDMIE zaprezentowaliśmy przede wszystkim szkło z powłoką antyrefleksyjną, stosowane na szeroką skalę w panelach fotowoltaicznych, aplikacjach solarnych oraz w architekturze i przemyśle oświetleniowym. Właśnie ten produkt chcemy upowszechnić w najbliższej przyszłości – podsumowuje.

Technologia produkcji oferowana przez firmę EFFECT GLASS, pozwala na wykonanie powłoki z antyrefleksem dwustronnie lub jednostronnie, na powierzchni szkła hartowanego oraz niehartowanego. Umożliwia pokrycie szkła o dowolnym kształcie oraz zróżnicowanej powierzchni (np. szkło matowe, gładkie, pryzmatyczne oraz gięte). Szkło antyrefleksyjne wykonane w technologii Daglass Nano Selective zwiększa trwałość powłoki i całkowicie eliminuje ryzyko jej delaminacji, to jest oddzielenia się warstwy wierzchniej od podkładu.

Stoisko Effect Glasu na Budmie to była też dobra okazja do obejrzenia innych nowości produktowych, a także najciekawszych rozwiązań technologicznych. Na ekspozycji świętokrzyskiego producenta można było omówić parametry techniczne poszczególnych produktów, ich zastosowanie oraz warunki współpracy. Kto nie zdążył jednak odwiedzić Effect Glassu na Budmie, a jest zainteresowany ich szkłem – nic straconego, służymy bezpośrednim kontaktem.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (1 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*