Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Nowe okna na nowy sezon

Nowe okna na nowy sezon(07/01/2013)

Jeden z Partnerów naszego Zrzeszenia, firma DRUTEX S.A. z Bytowa poszerzył swoją ofertę o nowoczesne, siedmiokomorowe okno PVC – IGLO ENERGY o głębokości profilu 82 mm (na zdjęciu).

Zaawansowana siedmiokomorowa technologia z uszczelnieniem środkowym, zastosowana w tym produkcie umożliwia osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła na bardzo dobrym poziomie zaledwie Uw=0,6 W/(m²K) dla okna referencyjnego. Dzięki tak niskim parametrom okno IGLO ENERGY jest dobrym rozwiązaniem również dla budynków pasywnych i energooszczędnych odpowiadających wymaganiom zrównoważonego budownictwa. Na pewno wymagać będzie montażu warstwowego, a w nowych budynkach – montażu w warstwie ocieplenia.

Współczynnik przenikania ciepła dla samej ramy jest jednym z najniższych wśród producentów profili i osiąga poziom Uf=0,9W/(m²K). Szeroki profil umożliwia zastosowanie opracowanej przez firmę w 2011 roku nowej generacji pakietów szybowych wyposażonych w najnowocześniejsze szyby z powłokami niskoemisyjnymi, które oferują najwyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej o współczynniku przenikalności termicznej na poziomie nawet Ug=0,3W/(m²K)!. W standardzie firma oferuje jednak szybę dwukomorowę zbudowaną z tafli o grubości 4mm (4/16/4/16/4) o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5W/(m2K).

Drutex SA jest największym w Europie producentem okien i jednym z największych dostawców okien na rynek polski. Ta firma, wraz z kilkoma innymi, kształtuje poziom cen na naszym rynku. Dlatego tak istotne są zmiany w ofercie okien Drutexu, bo z pewnością wpłynie to na cały rynek. Nie znamy jeszcze cen okien IGLO ENERGY, ale na pewno wpłyna one na ceny innych producentów. Najnowsze okno Drutexu zaprezentowane zostanie publicznie na targach BUDMA w Poznaniu pod koniec stycznia.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (7 głosów, średnia ocena: 2,86)
Tagi: , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz
 1. LANGER OKNA Marcin napisał:

  Gdyby się dobrze wczytać w newsy, to wiadomo, w jakiej konfiguracji okno ref ma Uw=0,6 W/m²K, a w jakiej 0,79 W/m²K. Myślę, że nie współczynniki będą ściągać Drutexowi klientów, a wreszcie ładny design w drutexowskiej cenie ;) … i o to chodzi. Bo pakiet 3-komorowy to już przerost formy nad treścią, nie mający w zakupie uzasadnienia ekonomicznego, no chyba że będzie w cenie pakietu 2-komorowego :) Zauważyłem po naszych klientach, że design ma duże znaczenie, skoro mając do wyboru okna „kwadratowe” z lepszym Uw coraz częściej klienci wybierają okna z nieco gorszymi współczynnikami, ale o świeżym designie, z bardziej „widocznymi” nowinkami, typu brązowa uszczelka, metalizowany dekor itp… Chyba zaczynamy się męczyć gonitwą za jak najniższym Uw…

 2. stol napisał:

  Technicznie „bez szału” choć w czołówce – wszystko zależy od tego jak wyglądać będzie cenowo.. :-)

 3. Cinek napisał:

  czyli bez szału :)

 4. stol napisał:

  Ruszyła, bo i w radiu słychac o tym.. :-) A okno z wzmocnieniem stalowym i szybą 0,5 ma ponoć wsp. Uw=0,79 .

 5. Cinek napisał:

  może by tak warto wspomnieć o tym, że Uw=0,6 jest dla szyby 0,3 !?!?! widać, że ruszyła ogólnopolska kampania drutexu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*