Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Zmiany w prawie budowlanym

Zmiany w prawie budowlanym(17/12/2012)

Najbliższe wydanie miesięcznika Forum Branzowe przynosi rozmowę z wiceministrem ds. budownictwa, p. Piotrem Styczniem, który wyjaśnia, o co chodzi w najnowszych zmianach prawa budowlanego.

W projekcie rozporządzenia, które wejdzie w życie zapewne w tym sezonie zapisano dwa podstawowe obowiązki w zakresie montażu stolarki: 1. Montaż szczelny i 2. Montaż w warstwie ocieplenia. Oznacza to, że od nowego sezonu klient będzie mógł zakwestionować każdy montaż okna czy drzwi, który nie będzie montażem warstwowym, czyli z użyciem folii, taśm uszczelniających lub silikonu. Tak samo w nowym budownictwie zakwestionowany będzie mógł być montaż, jeżeli okno nie będzie osadzone w warstwie ocieplenia (i oczywiście właściwie uszczelnione).

Od nowego roku Zrzeszenie powróci do idei warsztatów montażowych na wybranych targach budowlanych w regionach. Odbędą się tam wykłady na temat tego jak powinien wyglądać poprawny montaż warstwowy i jak poprawnie zamontować okna w warstwie ocieplenia. Nasz ekspert techniczny zaprezentuje jak własciwie skalkulować koszty takiego montowania. Zainteresowani montażyści będą mogli też poddać swoje umiejętności weryfikacji Komisji ZMS i uzyskać dyplomy Mistrzów Montażu. Pierwsze warsztaty zorganizujemy w styczniu na poznańskiej Budmie. O kolejnych informować Was będzie biuro Zrzeszenia.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (6 głosów, średnia ocena: 4,33)
Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz
  1. LANGER Marcin Marchewka napisał:

    Super! Będą wyjątki, bo po co folie do nieogrzanych pomieszczeń – garaż, szopa itd… ale ogólnie kompletny montaż powinien już dawno być standardem.

  2. stol napisał:

    Sytuacja jest analogiczna chyba do klientów, którzy nie chcieli by folii nad i pod ociepleniem dachu.. Chyba mogą sobie tego zażyczyć, ale konsekwencje i tak pewnie ponosi wykonawca ocieplenia. Jeśli klient się uprze..

  3. Jareko napisał:

    No i super ale . . . czy zostawiona zostaje furtka dla tych klientów, którzy takiego montażu nie chcą ? Podobna jak w przypadku nawiewników – czyli podpisane zrzeczenie się z takiego sposobu zamontowania okna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*