Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Europejskie Centrum Stolarki w Bytowie?

Europejskie Centrum Stolarki w Bytowie?(12/12/2012)

Firma DRUTEX S.A. 7 grudnia uzyskała pozwolenie na budowę  kompleksu obiektów produkcyjnych  wchodzących w skład Europejskiego Centrum Stolarki o łącznej powierzchni zabudowy wynoszącej 52,160.0 m² na przylegających do firmy terenach o łącznej powierzchni 22,9 ha. Roboty ziemne ruszą w styczniu 2013 roku, a zakończenie pierwszego etapu prac przewidziane jest na III kwartał 2013. Tym samym firma jeszcze w 2013 roku, po zrealizowaniu pierwszej fazy inwestycji, planuje powiększyć swój potencjał produkcyjny min. o 50 %.

Firma posiada już wszystkie dokumenty niezbędne do rozpoczęcia inwestycji, której koszt szacowany jest na ok. 200 mln zł. Projekt będzie sfinansowany ze środków własnych firmy oraz kredytów bankowych. Firma nie korzysta z dofinansowań unijnych. Generalnym wykonawcą projektu jest firma STALPROJEKT z Gdańska. Roboty związane z realizacją inwestycji będą w odpowiednich pakietach powierzane najlepszym wykonawcom dostępnym na polskim rynku budowlanym.

Na terenach przylegających do DRUTEX-u powstanie nie tylko kompleks produkcyjny o powierzchni ok. 52.160,0 m2, ale również nowoczesne centrum logistyczne. Dzięki temu firma jest w stanie nie tylko zwiększyć moce produkcyjne, ale również wpłynąć jeszcze bardziej na sprawność działania i szybkość dostaw. Już dziś DRUTEX gwarantuje siedmiodniowe terminy realizacji zamówień w całej Europie produkując 5000 okien dziennie!

 

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (1 głosów, średnia ocena: 5,00)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*