Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » A może na dachu?

A może na dachu?(24/11/2012)

Kilkaset osób, dystrybutorów i wykonawców zjechało we czwartek 22 listopada do warszawskiego hotelu Sofitel-Victoria, by wziąć udział w spotkaniu z kierownictwem firmy VELUX i zapoznać się z najnowszymi propozycjami produktowymi.

Gospodarzami spotkania był prezes Velux w Europie, pan Jorgen Tang-Jensen oraz szefowa polskiego oddziału, pani Lidia Mikołajczyk-Gmur.

Velux wprowadza na polski rynek swoje najnowsze okna dachowe, o obniżonym do Uw<1,2 współczynniku izolacyjności cieplnej. Przy okazji modyfikacji konstrukcji zmodyfikowano również system mocowania tych okien na dwa sposoby: dla pokryć wysokich (np. dachówki faliste) oraz dla pokryć niskich (np. blacha trapezowa). Chodzi o położenie płaszczyzny okna w stosunku do płaszczyzny pokrycia dachu. „Na żywo” zaprezentowano montaż nowego okna dachowego w otworze więźby dachowej – wraz z montażem kołnierza i warstw uszczelniających nie trwało to dłużej niż 15 minut. Pani prezes Mikołajczyk zapytana czy tą pracę mogli by wykonywać montażyści okien, potwierdziła, że jak najbardziej, gdyż coraz częściej i w Polsce się zdarza, że stare okna dachowe wymieniane są na nowe. A na pewno w najbliższych latach to zjawisko będzie narastać. Istota montowania okien dachowych nie jest odmienna od montażu pionowego, poza oczywiście wyjątkową starannością wykonania zewnętrznej warstwy izolacji przeciwwodnej. Nie jest to umiejętność, która nie była by do ogarnięcia przez średnio sprawnego montażystę. Firma Velux prowadzi stałe szkolenia w tym zakresie, w mijającym roku przeszkoliła ponad 2000 montażystów, a w I półroczu 2013 przeszkoli każdego, który podejmie się montowania nowych okien Veluxa.

Dla firm handlowo-montażowych okna dachowe są dobrym produktem do rozszerzenia asortymentu i zakresu świadczonych usług. Niezależnie od marki na jaką się zdecydujemy, uzyskamy możliwość poszerzenia kompetencji i zarobkowania. Velux zadeklarował, że gotowy jest w tym pomagać, a członkowie Zrzeszenia zainteresowani współpracą, już dzisiaj mogą to zgłosić do biura ZMS – pomożemy w kontakcie.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*