Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Imprezy branżowe » Pierwszy dom zeroenergetyczny

Pierwszy dom zeroenergetyczny(17/11/2012)

Zapraszamy na konferencję KIERUNEK: ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ (28.11.2012, hotel Marriott, Warszawa), w trakcie której zostanie zaprezentowana idea budowy DOMU ZEROENERGETYCZNEGO PLUS – GREEN POWER oraz oficjalne przedstawienie Partnerów. Na stoiskach zaprezentowane zostaną technologie wykorzystane przy tej budowie.

Program budowy DOMU ZEROENERGETYCZNEGO PLUS – GREEN POWER oraz jego Partnerów technologicznych po raz pierwszy zaprezentowano w trakcie Konferencji Future4Build w Warszawie. Na 30-metrowym stoisku pokazane zostały materiały budowlane i urządzenia, które zostaną użyte do budowy pierwszego w Polsce budynku zeroenergetycznego, który oprócz ciepłej konstrukcji, będzie wyróżniał się produkcją i magazynowaniem energii na pokrycie własnych potrzeb. Innowacyjność tego budynku pozwoli wytyczyć trendy dla architektów oraz deweloperów i inwestorów. Wielu z nas chciałoby mieszkać w domu jednorodzinnym, w którym nie występują comiesięczne opłaty i rachunki!

Na stoisku DOMU ZEROENERGETYCZNEGO PLUS –GREEN POWER firma SAMSUNG po raz pierwszy pokazała innowacyjną pompę ciepła oraz rekuperator. Urządzenia te zostaną zamontowane w pierwszym budynku ZEROENERGETYCZNYM w Polsce. Firma LINDAB, FERMACELL, TYVEK oraz ROCKWOOL zaprezentowały konstrukcję szkieletową  jako systemowy kompletny moduł energetyczny budynku. Firma SELENA przedstawiła szeroką paletę produktów: od farb zolokrzemowych, przez tynki i uszczelniacze oraz piany, które zostaną wykorzystane do budowy domu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się bloczki ceramiczne firmy OWCZARY. Z elementów tych powstanie parter budynku. Można było także zapoznać się z sondami dolnego źródła oraz GWC (Gruntowy Wymiennik Ciepła) firmy REHAU. Firma EKOKLINKIER zaprezentowała akumulacyjną cegłę pełną do wykończenia wnętrza budynku.

Wszystkich zainteresowanych tematyką budowy DOMU ZEROENERGETYCZNEGO PLUS – GREEN POWER zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej http://www.domzeroenergetyczny.waw.pl/ gdzie zapoznać można się zarówno z technologiami jak i firmami biorącymi udział w budowie. Budowa rusza 1 marca 2013 roku i będzie można dzień po dniu śledzić zarówno jej przebieg, jak i użyte rozwiązania.

Partnerem merytorycznym montażu okien i drzwi w pierwszym polskim budynku zeroenergetycznym jest Zrzeszenie Montażystów Stolarki.

 

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Tagi: , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz
  1. LANGER Marcin Marchewka napisał:

    Gratulacje!!!! Stolarka wybrana prawidłowo ;)
    Powodzenia w realizacji projektu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*