Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Szwajcarska precyzja Dobroplastu?

Szwajcarska precyzja Dobroplastu?(08/11/2012)

Jeden z największych polskich zakładów produkcji okien – zambrowski Dobroplast sprzedany zostanie wkrótce szwajcarskiej firmie AFG, zajmującej się poza oknami, także techniką grzewczą i instalacjami, techniką chłodniczą, obróbką powierzchni i powlekaniem.

Szwajcarzy nie ukrywają, że mają plany związane z ekspansją na polskim rynku, a sieć sprzedaży Dobroplastu ma im to ułatwić. Mówi o tym szef AFG w swoim wystąpieniu filmowym, tłumacząc motywy tej decyzji. Na razie nie wyjawił szczegółów swojego zaangażowania w Polsce, ale można się spodziewać w przyszłym roku zaistnienia nowej, mocnej handlowo konkurencji dla dotychczasowych sprzedawców okien i drzwi. Jednym z wyróżników AFG jest rozwinięta oferta usługowa. 

AFG ma siedzibę w Arbon w Szwajcarii i jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych SIX. Firma posiada około 50 spółek produkcyjnych i dystrybucyjnych, prowadzi aktywną działalność w skali międzynarodowej poprzez własne biura oraz partnerstwa biznesowe w ponad 70 krajach świata. AFG posiada zakłady produkcyjne w Szwajcarii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Czechach, Słowacji, USA oraz Chinach. Utrzymuje pozycję lidera na rodzimych rynkach, czyli w Szwajcarii i Niemczech.

Dobroplast posiada dwa zakłady produkcyjne: jeden w Zambrowie, gdzie znajduje się również główna siedziba firmy, oraz drugi zakład, uruchomiony w tym roku, w Lublinie. Dobroplast produkuje rocznie ponad milion okien i drzwi, a roczne obroty firmy przekraczają 300 milionów złotych. Zatrudnia około 1 200 pracowników. Sieć dystrybucji obejmuje około 2 000 pośredników handlowych działających w Polsce. Firma eksportuje także swoje produkty, głównie na rynki Unii Europejskiej.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz
  1. ekspert napisał:

    Szykują się duże zmiany w kolejnym sezonie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*