Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Poradnik stolarki energooszczędnej

Poradnik stolarki energooszczędnej(01/11/2012)

Zmieniające się przepisy budowlane oraz rosnący nacisk na wymagania budowania energooszczędnego (niekoniecznie pasywnego), wymusi niebawem u klientów pytania o wyroby energooszczędne.

I to właśnie dla nich, ale i dla sprzedawców, Centrum Informacji Branżowej wydało właśnie najnowszy Poradnik dla budujących i remontujących domy p.t. „Jakie okna drzwi i bramy do domów energooszczędnych?”. W prosty i przystępny dla każdego sposób poradnik tłumaczy dlaczego warto zastanowić się nad zakupem stolarki energooszczędnej, czym się kierować przy wybieraniu oraz jakie korzyści może to przynieść w późniejszej eksploatacji ? W drugiej części książeczki znaleźć można bardzo cenne artykuły poradnikowe liczących się dostawców i producentów stolarki: Guardiana, Aluprofu, Yawalu, Brugmanna, PolSkone, Elwizu, Stolpawu i Fakro na temat technologii energooszczędnych. Całość wzbogacona kartami technicznymi przykładowych ciepłych okien, drzwi i bram .

Poradnik „Jakie okna, drzwi i bramy dla domów energooszczędnych?„ to dobra, bo pouczająca lektura dla każdego początkującego inwestora. Zawiera również wskazanie jakie wartości współczynników izolacyjności cieplej U, zalecane są dla stolarki w budynkach energooszczędnych. Do końca listopada Poradnik dotrze pocztą do wszystkich członków Zrzeszenia Montażystów Stolarki, a pozostali będą mogli je zamówić już wkrótce w sklepie dla montażystów. Zachęcamy do lektury.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (4 głosów, średnia ocena: 4,00)
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz
 1. LANGER Marcin Marchewka napisał:

  Dobroplast się sprzedał, ale nie dlatego, że miał problemy – to miałem na myśli… ech, polski język :)

 2. stol napisał:

  Jak Dobroplast „się nie sprzedał”? No własnie sami Szwajcarzy potwierdzili, że kupili ta firmę. W grudniowym wydaniu Forum bedzie rozmowa z właścicielami Dobroplastu, wyjasniająca tło tej transakcji – polecam.. :-)

 3. LANGER Marcin Marchewka napisał:

  90% Niemcy, 30% Czesi, 20% Słowacy, 30% Polacy – i mamy PR-owski poziom uczciwości Elwiza ;) Trzeba by pojechać do Elwiza i na tyłach „fabryki” zobaczyć, jakie okna kupują Niemcy – najtańsze z możliwych w Elwizie. A jakość Elwiz vs Dobroplast- 1:1, PR-owska uczciwość- 0:1 Wiem, bo doświadczyłem i jednych i drugich. Komu gigabajty zdjęć, komu?? :)
  Co do AdmaSa – jedna z niewielu fabryk w Polsce, w której nie mieliśmy ani jednej reklamacji!!! W Elwizie – co zamówienie, włącznie z rażącymi niezgodnościami :) Elwiz nawet nie dostaje do pięt AdamSowi pod względem jakości, terminowości itd…
  A Dobroplast nie sprzedał się, bo miał problemy – zasięgnąć informacji trochę głębiej i będzie jasne.

 4. ekspert napisał:

  Bezpłatna wersja poradnika PDF do zamówienia w sklepie ZMS.

 5. Hans napisał:

  Elwiz a Adams – nie do porównania, okna Elwizu kupują w 90% Niemcy a Okna Adamsa Polacy. Gdyby były jak piszecie to Dobroplast by się nie sprzedął tylko robił by furorę za naszą zachodnią granicą :)

 6. ekspert napisał:

  Poradnik w wersji PDF do zamówienia na sklep.montaze.info.pl

 7. LANGER Marcin Marchewka napisał:

  Osiedle energooszczędne, nie pasywne – sami osobiście tam montowaliśmy okna „energooszczędne”, więc wiem, co to jest. Zresztą mieszkańcy samo mówią o okach, co myślą. Miesiącami trwało doprowadzenie okien do stanu, jaki miał być, a w segm. A do dziś ramy pokrzywione. Szkoła pasywna – o szkole nadal pisują, ale już przestali pisać, kto tam okna dostarczał i montował, po tym, jak Elwiz musiał znów poprawiać okna na miejscu :)

 8. stol napisał:

  Bez przesady – znam portale internetowe, które chwalą tą firmę za osiedle pasywne i szkołę pasywną.. więc chyba nie jest tak źle.. ;-)

 9. LANGER Marcin Marchewka napisał:

  Dlaczego Elwiz, a nie Aluplast?? Elwiz może ma ciepłe okna, ale AdamS na bazie Aluplast ma tak samo ciepłe, a dużo stabilniejsze, no i nie są partaczami, jak Elwiz! Okna energooszczędne trzeba umieć robić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*