Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Sprzedaż ciągle spada

Sprzedaż ciągle spada(16/10/2012)

Polskie Składy Budowlane, największa w Polsce sieć hurtowni z materiałami budowlanymi poinformowała, że sprzedaż materiałów była we wrześniu o 3 proc. niższa niż w sierpniu.

Po dziewięciu miesiącach wartość sprzedaży w składach PSB jest co prawda o 7 proc. wyższa niż w ub. roku, a to za sprawą wyższych w tym roku cen materiałów budowlanych. Niewiele jednak przyczyniła się do tego sprzedaż wyrobów stolarki budowlanej, której ceny wzrosły od stycznia zaledwie o 3 proc. a i to raczej za sprawą większej sprzedaży okien trzyszybowych. Najbardziej w tym roku, bo o 4,3 proc. wzrosły ceny wyrobów stalowych. Najbardziej natomiast staniały ścienne materiały ceramiczne (o 2,4 proc.), silikaty (2,3 proc.), izolacje wodochronne (1,7 proc.) i gazobeton (1,3 proc.).

Według najnowszej prognozy Centrum Analiz Branżowych popyt krajowy na okna i drzwi nie będzie już rosnąć w tym roku, a sprzedaż po 9 miesiącach jest w oknach niższa niż w roku 2011. Zdaniem CAB nie lepiej będzie także w kolejnym sezonie, a jedyną szansą na podniesienie wartości sprzedaży jest oferowanie okien energooszczędnych oraz zaawansowanych usług montażu warstwowego. W przyszłym roku wyprodukowanych zostanie w Polsce ok. 20 mln sztuk okien i drzwi, czyli na poziomie roku obecnego. Jednak więcej ich niż w tym roku sprzedanych zostanie na eksport, co oznacza niestety ponownie lekki spadek sprzedaży krajowej.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (Jeszcze nie oceniono)
Tagi: , , , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*