Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Imprezy branżowe » Monitoring Rynku Budowlanego

Monitoring Rynku Budowlanego(12/10/2012)

ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku zaprasza 25 października 2012 roku do warszawskiego hotelu LORD (Aleja Krakowska) na 15-tą już konferencję MONITORING RYNKU BUDOWLANEGO. Ideą konferencji jest prezentacja aktualnej kondycji sektora budowlanego wraz z prognozami na najbliższą przyszłość.

Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży budowlanej gdyż podejmuje tematykę aktualnie istotną dla całego sektora, także dla dystrybucji i świadczenia usług w branży stolarki. Podczas tegorocznej edycji w trzech sesjach zostaną podjęte następujące grupy tematów:

SESJA PIERWSZA

Kondycja i przyszłość polskiego budownictwa na tle sytuacji społeczno-gospodarczej kraju. Prelegenci omówią polskie budownictwo po EURO w kontekście niepewnej sytuacji gospodarczej Europy, sytuację na rynku mieszkaniowym, trendy w obrębie sektora niemieszkalnego oraz Branżowy Program Promocji Budownictwa.

SESJA DRUGA

Zostaną podjęte kwestie finansowania inwestycji budowlanych oraz przeprowadzony panel dyskusyjny dotyczący innowacyjnego programu wsparcia energooszczędnego budownictwa w kontekście szansy rozwoju budownictwa mieszkaniowego.

SESJA TRZECIA

Jak zbudować efektywną markę na rynku budowlanym? W tej części omówione zostaną kwestie strategii budowania marek w sektorze budowlanym, akcenty zostaną położone szczególnie na rynek narzędzi oraz rolę marki w procesie sprzedaży materiałów budowlanych.

Wśród prelegentów konferencji znajdą się specjaliści ASM oraz eksperci zewnętrzni.

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

W Konferencji Monitoring Rynku Budowlanego każdego roku bierze udział ponad 200 osób – przedstawicieli kluczowych na rynku budowlanym przedsiębiorstw, mediów i stowarzyszeń. Konferencja każdorazowo organizowana jest po Patronatem Honorowym władz, w których gestii znajduje się sektor budowlany. Ponadto w ciągu 15 edycji wśród podmiotów zaangażowanych w realizację konferencji znalazły się takie instytucje, jak: Krajowa Izba Gospodarcza, Polski Kongres Drogowy, Kongres Budownictwa, Związek Polskie Okna i Drzwi, Polski Związek Pracodawców Budownictwa, Polska Izba Przemysłowo-Handlowa Budownictwa, Klaster Budownictwo Polski Centralnej, jak również przedsiębiorstwa – Grupa Kapitałowa Obligo oraz firma Athenasoft.

więcej na stronie Organizatora: www.asm-poland.com.pl  .

Aktualne tło konferencji:

Kryzys w strefie euro narasta. Problemy finansowe firm oraz kurczenie się „zielonej wyspy” prowokują polskich przedsiębiorców do zastanawiania się nad przyszłością. Dotyczy to również budownictwa, branży, która w dużym stopniu funkcjonuje dzięki kredytom. Zakończenie programu „Rodzina na swoim” może spowodować spadek zainteresowania zakupem nieruchomości wśród inwestorów indywidualnych. Budownictwo inżynieryjne po zrealizowaniu inwestycji dofinansowanych dzięki EURO 2012 czeka niepewny los, pytanie, na jak długo.

W tym czarnym scenariuszu cień nadziei pojawia się dla budownictwa mieszkaniowego, ponieważ trwają konsultacje w sprawie wejścia w życie nowego programu dotacji związanego z budownictwem energooszczędnym. Są szanse na to, że projekt zacznie funkcjonować w 2013 roku. Od kilku lat zauważalne jest ożywienie w branżach proponujących energooszczędne rozwiązania dla budownictwa a regulacje prawne wręcz zmuszają inwestorów do stosowania takich materiałów i urządzeń, które zapewniają optymalne wykorzystanie energii. Stolarka pasywna o niskim współczynniku przenikania ciepła to komponent, który w dużym stopniu decyduje o izolacyjności budynku zatem znajduje się w orbicie nowego programu.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Tagi: , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz
  1. ekspert napisał:

    Konferencja już w najbliższy czwartek.

  2. ekspert napisał:

    Zapraszam wszystkich montażystów do udziału w tej konferencji. Wstęp jest BEZPŁATNY, wcześniej należy jedynie przesłać Formularz zgłoszeniowy do organizatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*