Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Kogo polecają montażyści?

Kogo polecają montażyści?(27/09/2012)

Zrzeszenie Montażystów Stolarki zleciło w sierpniu przebadanie środowiska montażystów pod kątem marek i producentów, które cieszą się ich największym uznaniem.

Chodziło o stwierdzenie, które według nich są godne polecenia, a które raczej odradzane? Jaką wiedzę o dobrych markach stolarkowych przekazują swoich klientom ci, którzy finalnie montują te wyroby w murach? Badanie takie na reprezentatywnej, ogólnopolskiej próbie 270 montażystów, przeprowadziło na zlecenie Zrzeszenia warszawskie Centrum Analiz Branżowych.

Z badania wynika, że fachowcy od montażu stolarki dość chętnie się dzielą swoim doświadczeniem i na ogół chętnie wskazują na konkretne marki okien, drzwi, rolet czy też bram. Zapytani zostali przez CAB, które okno czy też drzwi polecili by swojemu przyjacielowi (niekoniecznie klientowi)? Zaledwie co piąty spośród badanych montażystów nie chciał się wypowiadać, wstrzymywał się z oceną. Ale pozostali chętnie odpowiadali i wskazywali na te marki, które ich zdaniem warto kupić i użytkować z zadowoleniem. A oto, którzy producenci stolarki cieszą się największym uznaniem tego środowiska i są najczęściej przez nich polecani (w proc. wskazań):

 • Okna pionowe:             Drutex (11 proc.); Oknoplast – 9; Vetrex – 6;
 • Okna dachowe:             Fakro (45 proc.); Velux – 29; Roto – 10.
 • Drzwi wejściowe:          Gerda (16 proc.); KMT Stal – 13; Porta – 6.
 • Drzwi wewnętrzne:      Porta (27 proc.); DRE – 25; Pol-Skone – 13.
 • Rolety:                            Portos (15 proc.); Aluprof – 6; Anwis – 4.
 • Bramy:                           Wiśniowski (28 proc.); Hoermann – 17; Krispol – 11.

Producenci najczęściej wskazywani przez montażystów uhonorowani zostali dyplomami: „Polecany przez fachowców”. Dyplomy wręczono we środę 26 września na spotkaniu branżowym w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (5 głosów, średnia ocena: 3,40)
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz
 1. stol napisał:

  .. a wasz tydzień to ma pewnie 10 dni. :-)

 2. monter napisał:

  Drzwi to my montujemy 80% Delta 50% PTZ

 3. stol napisał:

  A to zapraszam do biura ZMS przy najbliższej bytności w Warszawie.. :-) pzdr

 4. LANGER Marcin Marchewka napisał:

  a poproszę :) pozdrawiam

 5. stol napisał:

  Chyba jednak niezrozumienie.. Badanie nie było robione wśród członków Zrzeszenia, ale badana była specjalnie dobrana losowo, reprezntatywna dla całego kraju grupa 270 montażystów. A prosze się zastanowić, ilu montazystów zabiera głos na forach dyskusyjnych? Choćby na Forum Muratora – czy jest ich więcej niż 20? I czy na pewno ci udzielający się, są reprezentatywni dla wszystkich montazystów w kraju? Montazysta udzielający się w Internecie, to wciąż naprawdę wyjątek. Ale specjalnie dla Pana wyniki tego badania są do wglądu.. :-) pzdr

 6. LANGER Marcin Marchewka napisał:

  Tendencyjne i subiektywne. Mało który zrzeszony montażysta w ogole wiedział o badaniu. Zaś opinie na innych portalach zdają się opiniować inaczej… Takie badanie powinno się przeprowadzić wśród klientów…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*