Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Dla mediów » Partnerzy Zrzeszenia Montażystów

Partnerzy Zrzeszenia Montażystów(20/09/2012)

Przed rokiem, we wrześniu 2011 roku zostało powołane nowe stowarzyszenie branżowe: Zrzeszenie Montażystów Stolarki. Jest to dzisiaj najbardziej dynamicznie rozwijająca się organizacja branżowa: gromadzi obecnie prawie setkę fachowców montażowych o zweryfikowanej wiedzy i umiejętnościach oraz kilkuset zadeklarowanych sympatyków tej organizacji.

W swojej krótkiej, rocznej zaledwie historii Zrzeszenie zdążyło już zrealizować wiele działań upowszechniających wiedzę o wyrobach stolarki, zasady poprawnego jej montażu oraz profesjonalizujących usługi montażowe. Do najważniejszych dotychczasowych osiągnięć ZMS należą:

 • - opracowanie wytycznych montażowych i Poradnika Montażysty „Jak montować ciepłe okna?”
 • - opracowanie scenariusza i współpraca przy realizacji filmu instruktażowego dla montażystów
 • - zainicjowanie i współpraca przy wydawaniu kwartalnika „Forum Montażowe”
 • - zainicjowanie i prowadzenie internetowej strony branżowej www.montaze.info.pl
 • - zorganizowanie i prowadzenie zrzeszeniowego Klubu Dobrych Montaży (500 montażystów)
 • - współpraca w organizacji kilku regionalnych Warsztatów Montażowych
 • - inicjowanie i konsultowanie wielu artykułów o montażach w czasopismach budowlanych
 • - prowadzenie wykładów i ćwiczeń w szkołach budowlanych i na uczelniach
 • - zorganizowanie specjalistycznego sklepu internetowego dla montażystów
 • - konsultowanie zapisów nowego rozporządzenia Ministra Budownictwa
 • - zainicjowanie prac nad Polską Normą na wykonywanie i odbiór montażu stolarki

(więcej o naszych działaniach znajdziecie Państwo na stronie: www.montaze.info.pl)

W planach mamy kontynuowanie dotychczasowych działań zmierzających do upowszechnienia wiedzy o zasadach montażu stolarki oraz dalszą profesjonalizację zawodu montażysty. Chcemy dokształcać i promować prawdziwych fachowców, ale też pomagać inwestorom w kontaktowaniu się z nimi. Zakres naszych prac i ich intensywność uzależniona jest od dostępnych środków finansowych. Jesteśmy organizacją non-profit, utrzymującą się jedynie ze składek swoich członków, działających w niej całkowicie społecznie (bez wynagrodzenia!). Jak więc to finansujemy? W działaniach wymagających większych funduszy opieramy się na wsparciu firm, którym równie bliskie są tematy montażowe i profesjonalizacja usług montażu stolarki. A takich firm jest na szczęście naprawdę wiele. Już dzisiaj naszą pracę wspierają tak znane marki, jak: Aereco, AiB, Drutex, Effector, Inoutic/Deceuninck, ISO-Chemie, ROTO, a kilka kolejnych zastanawia się nad efektywnymi z ich strony formami wsparcia środowiska montażowego.

Jaka jest rola Partnera Zrzeszenia? Przede wszystkim deleguje do współpracy z nami Eksperta, który służy członkom Zrzeszenia konsultacjami technicznymi. Jeżeli montażysta staje przed jakimś problemem z zakresu techniki okiennej, wentylacji, uszczelniania, mocowania czy zastosowania aluminium kontaktuje się przez biuro ZMS z konkretnym ekspertem i wspólnie z nim ten problem rozwiązuje. Eksperci piszą również specjalistyczne artykuły poradnikowe, aby rozwiązania tych jednostkowych problemów mogły zostać upowszechnione. Publikowane są one na stronie internetowej Zrzeszenia lub w naszym Kwartalniku. Partnerzy będą również zapraszać Mistrzów Montażu w okresie zimowym na specjalistyczne kursy, które pozwolą im zdobyć nową wiedzę i nowe doświadczenia. Najlepsi polecani będą przez nich inwestorom i klientom indywidualnym. Montażyści to także eksperci dla firm partnerskich – to im jako pierwszym przekazywane są do testowania nowe produkty, narzędzia i materiały. Ta wzajemna współpraca będzie przybierać różne formy i mieć będzie różne oblicza, ale już dzisiaj jest pewne, że korzystna będzie zarówno dla członków Zrzeszenia, jak i dla firm partnerskich.

Więcej o firmach partnerskich znaleźć mozna w zakładce: Partnerzy Zrzeszenia .

 

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*