Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Zbuduj Dom z ekspertem

Zbuduj Dom z ekspertem(07/09/2012)

Najnowsze wydanie miesięcznika Zbuduj Dom Wydawnictwa Murator przynosi rozmowę z ekspertem Zrzeszenia, inż. Andrzejem Kowalskim. Dotyczy ona okien, tego jak są trwałe, jak je wybierać, jak montować..

Jedno z pytań dziennikarza dotyczyło cen okien i wysokości rabatów – a oto odpowiedź, jakiej udzielił inż.Kowalski:

„Pozwolę sobie przytoczyć anegdotę. Sprzedawałem kiedyś wysokiej jakości okna. Wyceniałem zestaw do domu jednorodzinnego z montażem na 40 tys. zł. To nie było dużo, ale i tak sprzedaż nie szła. W pewnym momencie uświadomiłem sobie dlaczego – nie daję rabatów! Zacząłem więc informować klientów, że zestaw kosztuje 50 tys. zł i dostają 10 tys. zł rabatu. Sprzedaż rozkręciła się znakomicie. Taka jest prawda o rabatach. Producenci stolarki dodają do ceny okna 30% jako fikcyjny rabat, bo to przyjęta kultura sprzedaży. Rabatów nie ma, bo marże są niskie, rzędu 3-4%. Moja rada jest taka: nie warto kupować, kierując się tym, kto da większy rabat. Tacy klienci płacą ostatecznie więcej, choć dostali 35% rabatu, a nie 25% – jak w innym sklepie, gdzie cena wyjściowa była niższa…”

Jak przystało na rozmowę z ekspertem Zrzeszenia, rozmowa zaczyna się stwierdzeniem: „Gdy mamy sprecyzowane oczekiwania wobec okien, warto poszukać sprawdzonego producenta i montażysty.” A gdzie najszybciej ich znaleźć? Oczywiście na zrzeszeniowej stronie montaże.info.pl . Więcej o tym w artykule Andrzeja T.Paplińskiego „Okna ciepłe jak mury”, w najnowszym wydaniu miesięcznika Zbuduj Dom.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (5 głosów, średnia ocena: 5,00)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*