Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » VAT na moskitiery

VAT na moskitiery(20/07/2012)

Najnowsze wyjaśnienia Izby Skarbowej w Łodzi  (z czerwca 2012), potwierdzają, że poprawne jest naliczanie obniżonej 8 proc., stawki VAT przez sprzedawców i montażystów rolet i żaluzji zewnętrznych.

Jednak jednocześnie Izba przypomniała, że montaż rolet, żaluzji i moskitier stanowiących wewnętrzne wyposażenie budynku, należy obciążyć pełną, 23 proc. stawką podatku VAT. Jako uzasadnienie dla tego Izba napisała:  „W wyniku ich montażu nie następuje zmiana parametrów użytkowych lub technicznych istniejącego budynku czy lokalu. Wykonywane czynności w przedmiotowym zakresie nie mieszczą się w ramach remontu lub modernizacji obiektów budowlanych zaliczonych do budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym, gdyż w istocie czynności te są jedynie zaopatrywaniem obiektu budownictwa mieszkaniowego lub jego części w elementy wyposażenia, niestanowiące jego elementów konstrukcyjnych”

Podsumowując: montując rolety i żaluzje należy naliczyć 8 proc. VAT, jeśli montowane są jako przegrody zewnętrzne, trwale związane z budynkiem, oraz 23 proc. VAT jeśli montowane są wewnątrz budynku, jako jego wyposażenie.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (2 głosów, średnia ocena: 5,00)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*