Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Sprzedaż materiałów budowlanych

Sprzedaż materiałów budowlanych(11/07/2012)

Przychody ze sprzedaży w PSB S.A., największej polskiej sieci sprzedaży materiałów budowlanych, były w czerwcu o 1% niższe niż przed rokiem oraz o 18% niższe niż w maju.

Sprzedaż po sześciu miesiącach 2012 r. była wyższa o 10% od osiągniętej w pierwszym półroczu 2011 roku. W czerwcu, jak poinformowały Polskie Składy Budowlane, w porównaniu do maja, wzrosły ceny w 4 grupach: suchej zabudowy (+2,9%), silikatów (+2,4%), narzędzi i sprzętu budowlanego (+2,2%) i chemii (+0,6%). Spadły natomiast ceny w 5 grupach, a najbardziej gazobetonów (-3,4%) i izolacji termicznych (-1,6%). .

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-V 2012 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 5,3%, ale w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym przeważył pesymizm – wskaźnik minus 6%. Równolegle dodatnią dynamikę osiągnięto w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto – plus 5,1%, natomiast w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym był to minus 8,3%. Ujemna wartość wskaźnika optymizmu wskazuje na mniejszą skłonność inwestorów do budowania i kupowania materiałów budowlanych, w tym oczywiście też okien i drzwi.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (1 głosów, średnia ocena: 5,00)
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*