Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Sprzedażowa plaża

Sprzedażowa plaża(08/07/2012)

Nastroje wśród producentów okien są dość minorowe, bo wielu z nich ma obecnie niższą sprzedaż niż w roku ubiegłym. Ostatni raport CAB o rynku okien w Polsce informuje, że co prawda ilość okien wyprodukowanych w tym roku nie jest mniejsza

niż w poprzednim sezonie, ale mniej ich sprzedaje się na rynku polskim, a więcej wysyłana jest za granicę. Dobry kurs złotego do euro powoduje, że producenci bardziej stawiają na rozwój eksportu niż na rynek krajowy. To dlatego w roku 2012 ogólem wyprodukowane zostanie u nas ponad 12 milionów okien, ale 1/3 z nich trafi na eksport.

Przy okazji Raportu CAB dowiadujemy się także, że do nowych budynków w Polsce trafia zaledwie 12 procent sprzedanych okien. Ogromna ich większość, bo aż połowa, trafia na wymiany. Jednak ilość wymian wyraźnie słabnie w ostatnich latach, a i w II połowie tego sezonu spodziewany jest dalszy spadek zamówień w tym segmencie. Zdaniem analityków CAB nie lepiej będzie w kolejnym sezonie, w roku 2013 – nadal rosnąć będzie sprzedaż eksportowa, a spadać będzie ilość okien i drzwi sprzedawanych w Polsce. Dla wielu firm handlowych i montażowych oznaczać to będzie spadek przychodów i prawdopodobnie mniejsze zyski. Wobec spadku zamówień, jedyną szansą jest podnoszenie ich wartości poprzez sprzedawanie lepszych, droższych okien i oferowanie bardziej zaawansowanych, droższych technik montażowych (montaż warstwowy). Jest oczywiste, że nie wszystkich klientów da się do tego namówić, ale gdyby tylko co piąty był skłonny zamówić okna i usługi o wyższej jakości, wówczas byłoby możliwe utrzymanie dotychczasowych obrotów. Na pewno warto to przemyśleć i próbować działać w tym kierunku. Zawsze pomocą mogą w tym służyć doradcy Zrzeszenia Montażystów Stolarki.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (4 głosów, średnia ocena: 5,00)
Komentarze Dodaj komentarz
  1. andrzej napisał:

    Wszyscy którzy chcą kupić stolarkę , czy tylko usługę montażu dostają namiary na członków ZMS.Wielu z was o tym już wie.

  2. LANGER Marcin Marchewka napisał:

    A do Zrzeszenia trafiają pytający Klienci? ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*