Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Wymiana „na żywo”..

Wymiana „na żywo”..(22/06/2012)

Takiej prezentacji jeszcze nie było! W Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Księcia Janusza w Warszawie, przedstawiciele najważniejszych mediów budowlanych uczestniczyli w wymianie okna w jednej z sal lekcyjnych.

Część praktyczną poprzedziła zwięzła prezentacja, mająca na celu wskazanie zalet montażu warstwowego i korzyści wynikających z niego dla inwestorów. Pokaz wzbudził bardzo duże zainteresowanie, a na pojawiające się pytania na bieżąco odpowiadali, obecni na miejscu, przedstawiciele firm – partnerów Programu oraz eksperci Zrzeszenia Montażystów Stolarki. Kilkugodzinny pokaz montażu pozwolił krok po kroku zaobserwować, jak powinno się przygotować ościeże i osadzić okno w ścianie. Ekipa montażowa cierpliwie pozowała do zdjęć, aby każdy chętny mógł zrobić właściwe ujęcie. Całe wydarzenie zostało również sfilmowane.

Dla przyszłych fachowców

W tym samym czasie również uczniowie, wśród których znaleźli się zapewne przyszli montażyści, mieli okazję poznać w praktyce montaż warstwowy. Do dyspozycji mieli ściankę szkoleniową, dzięki której stworzone zostały warunki takie, jak w przypadku wstawiania okien w murach z ociepleniem. Ćwiczenia wzbudziły duże zainteresowanie. Przyszli budowlańcy starannie mocowali taśmy izolacyjne i z wyczuciem aplikowali piankę montażową. Poddali się też krótkiemu tekstowi, sprawdzającemu nabytą wiedzę. Poszczególne zadania były punktowane, co umożliwiło wyłonienie z tej kilkunastoosobowej grupy lidera, a raczej liderki. Zwycięzcą została bowiem dziewczyna!  Serdecznie gratulujemy i zachęcamy też  inne dziewczyny do poznawania rzemiosła montażowego.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (5 głosów, średnia ocena: 5,00)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*