Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Szkolne okna do wymiany

Szkolne okna do wymiany(02/06/2012)

Pod koniec czerwca w warszawskim Zespole Szkół Budowlanych im.Bryły odbędzie się pokazowa wymiana okna, połączona z ćwiczeniami dla uczniów tej szkoły. Całości przyglądać się będą dziennikarze prasy budowlanej, którzy mamy nadzieję zdadzą w swoich pismach relację z tego pokazu.

A będzie co oglądać..

Eksperci programu Mistrzowie Montażu zinwentaryzowali stan okien do wymiany, a sytuacja jaką zastali w szczelinie między oknem a murem jest naprawdę żałosna (na zdjęciu). Dwudziestoletnia pianka zupełnie straciła swoją elastyczność. Nieszczelnościami parapetu zewnętrznego latami wciekała woda z różnymi brudami, tworząc w strefie podparapetowej składowisko piachu i śmieci. Brak tu było jakiejkolwiek izolacji chroniącej warstwę pianki. Nauczyciele i uczniowie skarżyli się na silne przewiewy zimą i wyziębienie pomieszczeń. Okna, które na pierwszy rzut oka wyglądają całkiem poprawnie, w rzeczywistości nadają się tylko do wymiany, głównie za sprawą nieszczelności wokół ramy i muru. Wymiany tej dokonają już wkrótce sami uczniowie szkoły pod czujnym okiem ekspertów programu Mistrzowie Montaży. Oceny tej pracy dokonają ich nauczyciele i dziennikarze branżowi.  Także my postaramy się to obfotografować, sfilmować i opisać jako przykład poprawnej wymiany okna. Już wkrótce.

 

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (4 głosów, średnia ocena: 4,75)
Tagi: , , , , , ,
Komentarze Dodaj komentarz
 1. stol napisał:

  No tak, ale przez prasę budowlaną będą mieli okazję to zobaczyć jej Czytelnicy. Napisze o tym m.in. Murator, który co miesiąc dociera do 150 000 osób. Dodatkowo ekipy Muratora i Izolacji nakręciły materiał filmowy z tej wymiany, więc wszyscy będą mogli to obejrzeć w Internecie. pzdr

 2. Andrzej Błaszczyk napisał:

  Szkoda, że tylko „prasa budowlana” będzie miała okazję to zobaczyć :-)

 3. LANGER napisał:

  To był montaż za 6 zł/mb :)
  Takich okien do wymiany z tego samego powodu jest… miliony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*