Mistrzowie montażu

Znajdź montażystę
Strona główna » Aktualności » Do szkoły marsz…

Do szkoły marsz…(13/05/2012)

Eksperci Zrzeszenia zaproszeni zostali przez Dyrekcję i uczniów Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie do poprowadzenia w tej szkole wykładów i ćwiczeń z montażu warstwowego okien. Było to drugie już nasze doświadczenie po zajęciach w Tarnowie z uczniami tamtejszego Technikum Budowlanego.

Wsparły nas tym razem firmy: DRUTEX, dostarczając okno jednodzielne do zamontowania oraz VBH i SELENA, użyczając materiałów montażowych. Zaczęło się wykładem o konstrukcji współczesnych okien oraz konieczności ich szczelnego montażu w murze. Uczniowie obejrzeli następnie film instruktażowy, a wszelkie zawiłości techniczne tłumaczył im, niezawodny jak zwykle inż. Andrzej Kowalski. Po części teoretycznej zabrał on grupę kilkunastu uczniów na plac przed szkołą, gdzie czekała już wymurowana ścianka i okno, przygotowane do zamontowania. Mimo deszczowej pogody zajęcia przebiegały sprawnie, a kolejne ekipy uczniów z ochotą podejmowały kolejne zadania montażowe: oklejenie taśmami, przykręcenie kotew i podpór, ustawianie okna w murze, uszczelnienie taśmą, wykonanie ocieplenia i zamontowanie parapetów. Ostateczny efekt montażu nie był może ideałem, ale na pewno przyczynił się do pogłębienia wiedzy i doświadczenia młodych adeptów tego zawodu. Pomimo chłodnej aury i padającego deszczu z zainteresowaniem i dużą uwagą chłonęli wskazówki zrzeszeniowego instruktora.

Na zakończenie zajęć cała grupa powróciła do Sali lekcyjnej, by pod okiem inż.Kowalskiego rozwiązać test sprawdzający ich wiedzę. Wyniki były oczywiście różne, ale ku zaskoczeniu egzaminatorów aż 3 uczniów odpowiedziało poprawnie na 18 spośród 20 pytań testowych. A pamiętajmy, że dla większości z nich był to pierwszy kontakt z oknami, ich montażem i teorią techniki okiennej. Tym większe uznanie dla zrzeszeniowego eksperta, że przez te kilka godzin zajęć potrafił tak efektywnie przekazać im podstawy tej wiedzy. Wszyscy uczniowie biorący udział w tych zajęciach otrzymali świadectwo ukończenia specjalistycznego kursu montażowego, a pracodawcom z Chorzowa i okolic śmiało można ich polecić jako bardzo perspektywicznych współpracowników.

W imieniu własnym, uczniów oraz nauczycieli Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie dziękujemy firmie Drutex za wsparcie organizacji tego dnia szkoleniowego. Mamy nadzieję, że da on początek serii takich szkoleń w szkołach budowlanych w całym kraju. Zachęcamy inne firmy do podobnego angażowania się w szkolnictwo zawodowe – to Wasi przyszli pracownicy lub partnerzy.

Oceń artykuł
oceń na 1oceń na 2oceń na 3oceń na 4oceń na 5 (7 głosów, średnia ocena: 4,43)
Galeria zdjęć:
Komentarze Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*


*